Як навчитися співати високо.

Фальцет - режим звуковидобування, в якому голос видає високі ноти специфічного тембру. Іноді так називають ділянку діапазону, доступний для виконання тільки в такому режимі. У початківців співаків цю ділянку бідний обертонами і звучить слабо. Частіше термін застосовується до чоловічих голосам, але на дуже високих нотах (третя октава) жінки користуються цим же механізмом.
Інструкція
1
Для зміцнення верхньої частини діапазону співайте на звук «р» гами на Нону (наприклад, від «до» першої октави до «ре» другої). Замість «р» ефективно використовувати так званий губної вібрант - просто продувати повітря крізь злегка зімкнуті губи, мусить виходити озвучене фиркання. Якщо його робити правильно, виникне відчуття лоскоту. При распевании піднімайте гаму вверх по півтони, поки не з'явиться «півень», потім спускайтеся назад. Вправа виконується в швидкому темпі.
2
Ще одна вправа на звільнення верхньої ділянки - спів на стаккато восьмими ступенів трезвучия (до - мі - соль - мі - соль - мі - до). Як і перша вправа, виповнюється в швидкому темпі. Перша нота на склад «я», решта на склад «а». При співі стежте, щоб плечі і груди не сіпалися, а перед голосними не виникало призвуків («х» і схожих).
3
Співайте октавні арпеджіо: спочатку розгорнуте мажорний тризвук вгору, потім вниз, потім підніміться на півтону вгору і знову розгорнуте мажорний тризвук.
4
Варіант попередньої вправи: заспівайте розгорнуте мажорний тризвук вгору, доминантовая терцквартакорд вниз, терцквартакорд вгору, мажорне тризвук вниз. Те ж саме на півтону вище і далі.
Зверніть увагу
Володарям низьких від природи голосів (мецо-сопрано, контральто, баритон, бас) насильницьке підвищення голосу може пошкодити. Тому всі вправи, особливо якщо не знаєте тип свого голосу, проводите під керівництвом педагога.