Як влаштований новий стилус Apple. Як влаштований ємнісного стилуса.

Ємнісні сенсорні екрани, на відміну від резистивних, зручно використовувати і без стилусів. Але необхідність в цьому інструменті як і раніше виникає, якщо необхідно не натиснути віртуальну клавішу, а що-небудь написати або намалювати. Один з призначених для цього приладів був недавно запатентований компанією Apple.
Інструкція
1
Стилус, призначений для резистивного сенсорного екрану, до ємкісному не підійде. Причина цього проста: ємнісний датчик реагує на дотик тільки проводять об'єктів. Навіть якщо на вашій долоні надіта рукавичка, керувати своїм телефоном ви не зможете. Хіба що рукавичка використовується спеціальна, з провідними накладками на кінчиках пальців.
2
Масовий перехід з резистивних екранів на ємнісні у всіх смартфонах, крім найдешевших, припав до вподоби майже всім - крім тих, хто бажає на них писати або малювати. Незабаром на ринок було випущено безліч стилусів нового типу, призначених спеціально для пристроїв з такими дисплеями. Від колишніх вони відрізняються наявністю проводять наконечників, на дотик яких і реагують датчики. А компанія Samsung стала однією з перших зважилися включити стилус в комплект одного зі своїх апаратів - Galaxy Note.
3
Але новий стилус, запатентований компанією Apple в травні 2012 року, що не впливає на ємнісний датчик дисплея безпосередньо. Він сам містить вбудований мікрокомп'ютер, що зв'язується з телефоном або планшетом по бездротовому інтерфейсу (якому саме, поки не оголошено). При цьому можливість впливати на сенсорний екран пальцями і раніше залишається.
4
Сама технологія, використовувана в новому інструменті, не нова: в основі його лежить мініатюрна відеокамера. Аналогічні рішення застосовані в Nintendo Wii Remote, а також у всіх оптичних мишах. Але саме в стилусе камера в якості датчика застосована вперше. В даному випадку вона спрямована прямо на екран смартфона або планшета. По тому, яка частина картинки потрапляє в кадр, прилад визначає своє місце розташування.
5
Якщо ж тепер натиснути стилусом на екран, спрацює датчик тиску, вбудований в інструмент. Якщо ж почати його переміщати, швидкість пересування буде визначена не тільки за інформацією з камери, але і за даними, отриманим з вбудованого в прилад напівпровідникового акселерометра.
6
Всім хороший новий стилус Apple, крім одного: купити його поки не можна. Він не тільки ще не випускається, але і про дату його запуску в виробництва не йдеться не слова. Зрозуміло лише одне: він напевно побачить світ протягом найближчих 20 років. Поки не закінчився термін дії патенту.