Що не отруїтися грибами. дітям про отруйних грибах.

Осінь - саме час збирати гриби, готувати з них смачні блюда, робити заготовки на зиму. По живильній цінності гриби не поступаються м'ясу, овочам і фруктам. Завдяки низькій калорійності і невеликому відсотку вмісту жирів їх можна включати в дієтичне харчування, а через високий вмісту білка гриби популярні у вегетаріанців. Крім того, вони корисні для лікування різних захворювань. Однак нерідко з'являються новини про те, що хтось отруївся ними. Цього можна уникнути, якщо дотримуватися наступних рекомендацій.
Інструкція
1
Існує кілька причин отруєння грибами: невміння відрізнити їстівні від отруйних, збір і вживання в їжу «невідомих грибів», придбання їх в місцях несанкціонованої торгівлі, неправильне приготування або зберігання страв з грибів. Перш за все, потрібно знати, що всі гриби поділяються на їстівні, умовно-їстівні, неїстівні та отруйні. А перше, що необхідно грибникові - це вміти відрізняти їстівні гриби від неїстівних та отруйних.
2
У багатьох видів грибів є помилкові двійники, які відрізнити від справжніх проблематично. У отруйних грибів дуже розвинена мімікрія - здатність маскуватися під їстівні. Підробки бувають настільки вправні, що навіть бувалі грибники не завжди їх можуть відрізнити. Тому бажано збирати тільки ті гриби, які ви добре знаєте, і вміти розпізнавати зовнішній вигляд отруйних грибів, що зустрічаються у вашому регіоні. Початківцям грибникам бажано мати під рукою довідник з ілюстраціями, а ще краще - йти в ліс за компанію з знайомими досвідченими грибниками.
3
Отруйні гриби - бліду поганку, несправжні опеньки, пантерний печериця, сатанинський гриб - краще відразу обходити стороною. Крім того, їстівні гриби часто ростуть поруч з отруйними, тому їх суперечки можуть змішуватися. Через це спочатку їстівний гриб може стати отруйним.
4
Слід знати і особливості місцевих грибів, т.к. в різних місцях один і той же гриб може мати різні властивості. Приміром, в багатьох довідниках не радять збирати свинушки, однак відомі приклади, коли місцеві жителі їдять ці гриби десятиліттями без всяких негативних наслідків для здоров'я.
5
Слід пам'ятати про здатність грибів вбирати і накопичувати з навколишнього середовища солі важких металів та інші отруйні сполуки. Тому не слід збирати їх поблизу від автодоріг і залізничних колій, промислових підприємств, в міських парках, скверах і дворах. Такі гриби стають непридатними в їжу. Ця обставина також бажано враховувати, купуючи гриби на ринку.
6
Небажано збирати гриби, зовнішній вигляд яких не вселяє довіри: гнилі, старі, червиві, в'ялі, переросли, пошкоджені пліснявою, пересушені і ті, які відрізняються кольором або формою від знайомих вам. Тому слід їх ретельно оглядати. Якщо у вас є якісь сумніви, не шкодуйте, відразу викидайте підозрілий гриб. Принесені додому гриби того ж дня потрібно розібрати по окремих видах, ретельно переглянути і переконатися, чи немає серед них сумнівних.
7
Пам'ятайте, що свіжі гриби зберігаються тільки кілька годин. Для тривалого зберігання їх потрібно заморожувати, сушити або консервувати. Гриби повинні бути піддані кулінарній обробці в день збору чи не пізніше наступного ранку.
8
Недостатньо проварені або прожаренние гриби можуть спровокувати кишково-шлункові розлади. Щоб цього уникнути, перед готуванням їх необхідно як слід проварити. Гриби повинні прокипеть не менше 30 хвилин або навіть більше. Тільки після цього їх можна гасити, смажити і т.д.
9
консервовані гриби слід не поспішаючи, дотримуючись всю технологію цього процесу. Якщо через якийсь час здулася кришка на банці, їх краще викинути. Купуючи консервовані гриби в магазині, також слід враховувати, що вони можуть зіпсуватися.
10
Дітям, через незміцнілої травної системи, важко перетравлювати грибний білок. Тому їм небажано їсти гриби у великих кількостях, краще вживати штучно вирощені гриби - гливи або шампіньйони, які набагато безпечніше диких.
11
Не всі гриби поєднуються з алкоголем. Є ті, які при вживанні з алкоголем можуть викликати важкі реакції в організмі, схожі на сильне отруєння. Якщо ж гриби опиняться отруйними, спиртне прискорить всмоктування отрут в кров і погіршить стан в разі отруєння.
Зверніть увагу
При ознаках отруєння необхідно викликати лікаря і надати першу допомогу потерпілому.