Як швидко віддерти шпалери. Як швидше віддерти старі шпалери зі стін.

Якщо ви затіяли ремонт, то знаєте, що перед тим, як наклеїти нові шпалери, обов'язково видаляють старі. З останніми не буде проблем, якщо дотримуватися деяких нехитрих правил.
Вам знадобиться
  • - отпариватель;
  • - пульверизатор або будівельний валик з кюветой;
  • - гаряча вода;
  • - миючий засіб;
  • - шпалерний клей;
  • - шпатель.
Інструкція
1
Звільніть кімнату від меблів і інших елементів інтер'єру - килимів, штор і так далі. Те, що не вдається винести (наприклад, важкі шафи), постарайтеся зрушити на середину кімнати і накрити целофаном або хоча б простирадлом, щоб захистити предмет від пилу і різного роду випадковостей.
2
Приготуйте отпариватель. Це прилад, який перетворює залиту в нього воду в дуже гарячий пар. Їм легко без жодних миючих засобів видаляти різні складні забруднення, відпарювати тканини на вазі (наприклад, штори).
3
Пройдіться отпарівателем по шпалерах, стежачи за тим, щоб вони як слід зволожилися і просочилися водою. Через брак отпарівателя можна скористатися звичайним пульверизатором або навіть валиком. Головне - вода в ємності повинна бути гарячою. В неї, до речі, можна додати трохи миючого засобу і зовсім трохи шпалерного клею для того, щоб вода трохи загусла.
4
Почекайте 10-15 хвилин і починайте знімати шпалери шпателем. Знімайте, почавши знизу, від підлоги до стелі, смугами. Якщо шпалери тримаються міцно - повторіть процедуру з відпарюванням/змочуванням.
5
Якщо у вас миються шпалери - придбайте в магазині будівельних матеріалів спеціальний шипастий валик. Прокатайте їм шпалери з тим, щоб шипи прокололи зовнішнє непромокальне покриття. Потім приступайте до намочування шпалер.
6
Ви можете скористатися досить екзотичним, але вельми ефективним способом відпарювання шпалер. Знайдіть стару, вже не потрібну простирадло, добре намочіть її в гарячій воді і прикладіть до стіни, яку збираєтеся очистити від шпалер. Потім увімкніть праска і пропрасовуйте простирадло на стіні до її висихання. Просочилися легко шпалери знімуться шпателем.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=HEuKSkC9Hqg
Корисна порада
У будівельних магазинах є в продажу спеціальні суміші, якими ви можете намочувати шпалери перед тим, як видалити їх шпателем.