Як плести фенечки за схемами. схеми плетіння фенечек.

Фенечки - особливий вид рукоділля, що не вимагає серйозних знань і практичних навичок. Їх використання прийшло до нас з культури індіанців. Спочатку їх носили тільки хіпі. Але поступово ці вироби стали стильним та яскравим прикрасою для молодого покоління і людей старшого віку. Браслети стали чимось на зразок талісманів, що приносять удачу.
Вам знадобиться
  • Нитки, намистинки, стеклярус, тасьма, муліне, шпильки, скріпки.
Інструкція
1
Плетіть фенечки з будь-яких підручних матеріалів (ниток, стеклярусу, намистин і ін.). Найкраще плести за схемою. Без неї, «на око, в'язати вузли в певному порядку не вийде. Знайдіть готову схему або намалюйте її самостійно на аркуші в клітинку.
2
Деякі інтернет-ресурси представляють генерацію схем по вашому запиту. Наприклад, схема будь-якого імені, яке вам потрібно, пропонується на цьому сайті: http://3rebenka.ru/generator-shem-fenechek-s-imenami.
3
Для плетіння візерунків, орнаментів, малюнків, імен може використовуватися різна кількість кольорів: від двох до нескінченності. Визначте за схемою, які забарвлення ниток вам потрібні і підготуйте їх. Брати кольору, вказані на схемі, зовсім необов'язково. Вибирайте ті, які є в наявності, або які більше подобаються. Але в кожному разі кількісно різнобарв'я має збігатися.
4
Зберіть у вузлик всі нитки, щоб вони не розходилися. Далі закріпіть їх в тому порядку, який вказаний на схемі. Закріплювати можна як завгодно і на чому завгодно: канцелярським «крокодильчиком, скотчем, шпилькою, скріпкою на брюках, планшеті, столі і т.д.
5
Нитки візьміть довжиною не менше метра, вони повинні бути в 4,5 рази довше майбутньої фенечки. Але якщо ви збираєтеся вив'язати малюнок, то фонову нитка не відрізайте взагалі. Нехай вона йде від клубочка: її знадобиться дуже багато і визначити розмір для неї просто нереально. У випадку помилки в розрахунку довжини досить акуратно прив'язати іншу нитку.
6
Практично на будь-якій схемі стрілочками показано напрямок руху нитки при в'язанні вузликів. Діагональна стрілка, що вказує вправо, означає переплетення подвійного вузла ниткою зліва в праву сторону. Стрілка в протилежному напрямку - в'язання такого ж вузла ниткою, розташованої праворуч, в ліву сторону. Ламана стрілка в ту чи іншу сторону означає плетіння одинарного вузла в одну сторону, і другого одинарного - в протилежну. Дотримуйтесь цих вказівок при роботі.
7
Для малюнка закріплюйте нитка контуру, а далі в'яжіть на ній вузлики того кольору, який є фоновим. При необхідності почати контур ви просто вивяжіте вузол ниткою основи замість основної нитки.
8
У разі додавання третього кольору прив'яжіть до основної нитки нову і вив'язувати нею необхідну кількість вузлів. Основну нитку при цьому залиште позаду, із зворотного боку. Коли вона знову вам знадобиться, знову підхопите її. Виворіт, звичайно, буде виглядати при цьому не дуже естетично, але зате малюнок на лицьовій стороні порадує надзвичайно.