Як купити житло в Італії.

Багата культурна спадщина Італії, прекрасний клімат Середземномор'я, різноманітність і неповторність природи, а також колорит місцевих жителів - ось чому іноземці хочуть купити житло в цій країні. Для придбання будинку Італія вважається досить стабільним напрямком, ринок нерухомості в країні визнаний в Європі одним з найбільш стійких.
Вам знадобиться
  • - закордонний паспорт;
  • - діюча шенгенська віза;
  • - рахунок в міжнародному банку;
  • - гроші;
  • - інтернет.
Інструкція
1
Визначте, житло якого плану ви хочете купити в Італії. На вибір покупцям пропонуються: апартаменти, квартири, таунхауси, вілли. Варіанти назв можуть відрізнятися. Наприклад, апартаменти представляють із себе практично теж саме, що і квартира, тільки передбачається сервісне обслуговування будинку (за яке треба буде доплачувати). Також апартаменти не припускають прописки.
2
Оберіть місто або місцевість, де хочете купити житло в Італії. Квартири в мегаполісах (наприклад, Мілан, Рим), на узбережжі або гірськолижних курортах в Альпах будуть коштувати на порядок дорожче, ніж в областях, не настільки популярних у туристів (наприклад, Колабрія, Апулія). Це обумовлено тим, що апартаменти або вілли, розташовані як у першому випадку, ви зможете здавати у високі сезони і отримувати гарний прибуток. В областях, що не користуються популярністю у туристів, житло здати набагато важче.
3
Подивіться сайти з пропозиціями нерухомості в Італії. Порівняйте ціни, відгуки покупців про роботу співробітників агентств. Якщо знаєте італійську мову, вивчіть і сервера, де розташовані «прямі» пропозиції від будівельних компаній (для первинного ринку) і власників.
4
Для покупки житла в Італії складіть «безвідкличне пропозиція» для власника нерухомості. Таким чином, ви підтверджуєте серйозність всього підприємства. При підписанні пропозиції ви повинні будете внести завдаток за куповану нерухомість - 5-10% від загальної вартості. Майте на увазі, що в разі подальшого вашої відмови від покупки, дана сума не повертається, а використовується як штрафна санкція.
5
Відкрийте рахунок в міжнародному банку, а також отримаєте спеціальний податковий номер, який дозволить вам здійснювати операції на території Італії. Після цього покладіть суму, що становить 20-25% від загальної вартості житла на новий рахунок. Ці гроші приплюсовуються до минулого залогу. Далі ви і продавець складаєте так званий «попередній контракт», який повинен пройти реєстрацію в державному реєстрі.
6
Фінальний контракт купівлі-продажу обов'язково повинен здійснюватися в присутності нотаріуса, який представляє державу. Даний службовець обов'язково перевірить угоду на її «чистоту», відсутність таємних домовленостей між продавцем і покупцем. Також нотаріус регулює оплату всіх обов'язкових податків і зборів при перереєстрації житла на нового власника. Право власності передається вам відразу після підписання фінального контракту. Офіційні документи будуть видані через два-три тижні.
Зверніть увагу
Покупка житла в Італії не дає вам права автоматично отримати ВНЖ.
Корисна порада
Заздалегідь ознайомтеся з процентною ставкою на послуги агентства нерухомості та нотаріуса. Перші, зазвичай, беруть 3-6% від вартості нерухомості, другий - від 3 тисяч євро.