Що на зворотному боці Місяця.

Людина тягнеться до незвіданого, загадкового, непізнаного. Однією з таких загадок можна вважати зворотний бік Місяця. Унікальне явище в сонячній системі - земний спостерігач бачить тільки одну і в певний час «шматочок» іншого боку єдиного природного супутника Землі.
Інструкція
1
Явище, яке багато хто вважає загадковим (чому з Землі видно тільки одне місячне півкуля), цілком зрозуміло. Це відбувається через синхронізації земної і місячної періоду обігу. Можливо, коли Місяць обертався навколо Землі інакше. Але в результаті взаємодії протягом мільйонів років земне тяжіння справило значний вплив на період обігу свого супутника. Таким чином вийшло, що Місяць робить повний оборот навколо своєї осі за той же час, що і навколо Землі.
2
Фраза «темна сторона Місяця» вживається не в прямому, а в переносному значенні. «Темна» - невидима, але це не означає, що на неї не потрапляє сонячне світло. Обидві сторони висвітлюються Сонцем рівномірно, на кожній є схід та захід, ранок і вечір, як і на будь-якому іншому природному космічному об'єкті.
3
У 1969 році американський місячний модуль з астронавтами на борту, виведений на орбіту Місяця апаратом «Аполлон-11», здійснив посадку в «Морі Спокою». Це місце знаходиться на «світлої» стороні, решта 5 місій прямували в інші райони природного супутника Землі. У 1972 році польоти на Місяць різко припинилися, місячна космічна програма була згорнута і більше не поновлювалася ні американської, ні радянською стороною.
4
Це, і багато іншого дало грунт для домислів, припущень і здогадок, що на іншій стороні Місяця є інопланетні бази. Нібито астронавти зіткнулися з неземною цивілізацією, яка поки бажає залишатися «в тіні». Підживлюють цю версію інтерв'ю деяких космонавтів і колишніх членів НАСА. У них вельми поважні люди стверджують, що в 1972 році на Місяці був контакт з інопланетним розумом, який закінчився для американського екіпажу трагічно, і саме тому пілотовані польоти в цю область припинилися.
5
Світовій громадськості подаються на розгляд деякі фотографії місячної поверхні, зняті з супутника. На них чітко видно якісь «споруди», «вежі», «входи в підмісячному бункери». Створюється враження, що Місяць просто напхана інопланетними базами, замаскованими під кратери, западини, гори і каміння.
6
Цікава версія представлена у фільмах «Аполлон-18», «Трансформери: темна сторона Місяця» і «Залізне небо». Можливо, це буйна фантазія сценаристів і режисерів фантастичних екшенів, а підготовка землян до думки про неминуче і не завжди дружньому сусідстві. У кожному разі, простий обиватель бачить тільки «моря», кратери, голий і неживий пейзаж.