Як вибрати зимові шиповані шини.

Тільки зимові шини допоможуть вам на слизькій дорозі і вбережуть від заметів. Вибирати зимові шиповані шини краще заздалегідь, ретельно вивчивши запропонований асортимент і характеристики різних моделей. Від правильного вибору залежатиме ваша безпека.
Вам знадобиться
  • - сервісна книжка автомобіля;
  • - номер на бічній поверхні шини.
Інструкція
1
Визначте розмір шин і дисків по сервісній книжці, знайдіть цю інформацію в самому кінці. Якщо ви не знайшли необхідних позначень - зателефонуйте офіційного дилера виробника вашого автомобіля. Ще один спосіб дізнатися рекомендовані розміри - зверніться на спеціалізований сайт виробників шин.
2
Якщо визначити зазначеними способами розміри шин не вдалося, просто знайдіть зазначений розмір на бічній частині встановленої шини і перепишіть його. Врахуйте, що така інформація буде неповною, оскільки існують моделі, укомплектовані колесами індивідуальних розмірів.
3
Зверніть увагу на ширину шин - для експлуатації взимку краще встановлювати більш вузькі, хоча автомобіль може втратити в швидкості. Іноді на автомобілях встановлена гума різної ширини на осях - в такому випадку вибирайте шини точно зазначеного розміру (найчастіше більш вузькі стоять на передній осі).
4
Щоб поміняти тільки шини, подивіться на розмір диска. Якщо після букви R стоїть цифра 17, то диск 17-го розміру. Далі виберіть з діапазону ширини диска рекомендований (наприклад, діапазон від 5,5 до 7 дюймів, рекомендована ширина - 6 дюймів).
5
Звірте діапазон з певними розмірами дисків - в діапазоні ширини будуть знаходитися диски 6,5x15 5x112 ET37 х57,1, 6x15 5x112 ET42 х57,1, 7x15 5x112 ET37 х57,1.
6
Вибираючи зимові шини для свого автомобіля, зверніть увагу на букву, що стоїть останньою в шифрі. Це індекс швидкості, що говорить про зниження максимально можливої швидкості. Наприклад, буква Q говорить про обмеження в 160 км/год, R - 170 км/год, S - 180 км/год і т.д. (З підвищенням букви швидкість збільшується на 10 км/год).
7
При виборі шин разом з дисками зверніть увагу на профіль. Чим менше радіус, тим вище профіль, відповідно, погіршується маневреність, шина більш м'яка і менше схильна до пошкоджень. При великому радіусі стійкість автомобіля підвищується, але вартість коліс зростає.