Як розташовуються плацкартні місця в поїзді. вид плацкарт в поїзді Ільмень.

Коли ви стоїте на пероні і спостерігаєте, як повз проноситься пасажирський поїзд, всі вагони здаються схожими. Вони мають однаковий розмір, але кожен з них вміщає різну кількість пасажирів залежно від того, до якого типу належить. Самим містким вагоном з тих, які входять до складу поїздів далекого прямування, є плацкартний.
Інструкція
1
Плацкартні вагони зазвичай знаходяться на початку або кінці поїзда, що складається також із спальних і купейних вагонів класу «Преміум». У всіх цих типах вагонів передбачено, що пасажир може не тільки сидіти під час шляху, але і прилягти на окрему полицю. Правда, розташується він у них з різним ступенем комфорту.
2
У спальному вагоні в окремих двомісних купе можуть розміститися 18 пасажирів, у вагоні класу «Преміум» є всього 4 одномісних або двомісних купе, що більше нагадують затишний готельний номер. У купейному вагоні - 9 чотиримісних купе, а ось в плацкартному вагоні окремі лежачі місця передбачені для 54 пасажирів.
3
З цієї кількості 36 місць припадає на окремі чотиримісні осередки, що не мають дверей, а 18 - на бічні верхні і нижні полиці, розташовані навпроти таких осередків, уздовж загального проходу. У кожній клітинці є два верхніх і два нижніх місця і столик. В столик і два сидіння трансформується і нижня бічна полку, розташована вздовж проходу. Під усіма нижніми полками є вільний простір, в якому можна помістити багаж. Частина його можна покласти і на додаткові полки, які знаходяться над верхніми місцями.
4
На початку вагона розташоване купе провідників і туалет, другий туалет знаходиться в кінці плацкартного вагона. Навпаки купе провідників встановлений титан, в якому, за правилами перевезення пасажирів, завжди можна набрати гарячу воду для чаю. Замовити чай в дорозі ви можете і провіднику, але його потрібно буде оплатити окремо.
5
Все нижні місця у плацкартному вагоні непарні, всі верхні - парні. Місця з 1 по 36 знаходяться в окремих осередках, з 37 по 54 - на бічних полицях. Поруч з туалетом в кінці вагона розташоване 35 і 36 місце. Вони, мабуть, самі незручні, оскільки за туалетом знаходиться тамбур для курців, які будуть бігати туди протягом всього шляху. Але плацкарт - найдешевший і популярний вид поїзда з тих, що переміщуються на далекі відстані.