Як вивчити mysql і php.

Повсюдне поширення інтернету привело до того, що безліч людей сьогодні захоплено створенням сайтів. При використанні сучасних CMS цей процес не становить особливих труднощів. Однак якщо вебмастер захоче реалізувати на своєму ресурсі унікальний функціонал, йому, швидше за все, доведеться вивчити MySQL і PHP.
Вам знадобиться
  • - браузер;
  • - доступ в інтернет;
  • - текстовий редактор.
Інструкція
1
Завантажте документацію і дистрибутиви програмного забезпечення, які будуть потрібні в процесі вивчення. В першу чергу необхідний HTTP-сервер, під управлінням якого будуть виконуватися сценарії PHP. На цю роль добре підходить Apache. Бінарні дистрибутиви, архіви з вихідним кодом і документація по даному серверу доступні на сайті http://www.apache.org. Аналогічно дистрибутиви СУБД MySQL, клієнтські утиліти і програми її адміністрування можна завантажити з сайту http://www.mysql.com. Все, що стосується PHP, доступно на http://www.php.net. Зверніть увагу, що для UNIX-подібних операційних систем все необхідне ПЗ може міститися у вигляді бінарних пакетів в репозиторіях компанії-дистриб'ютора або на настановних компакт-дисках. Для ОС Windows існує непогане рішення - пакет «Денвер», доступний на сайті http://www.denwer.ru, що включає Apache, PHP і MySQL.
2
Встановіть Apache, MySQL та PHP. При роботі в UNIX-подібних системах використовуйте доступні менеджери пакетів, такі як rpm або apt-get, або зберіть ПО з вихідних кодів, слідуючи документації. При роботі в Windows просто запускайте файли дистрибутивів і дотримуйтесь вказівок програм установки.
3
Ознайомтеся з документацією з адміністрування Apache і MySQL. Зверніть увагу на аспекти управління віртуальними хостами, додавання і видалення баз даних, додавання таблиць і зміни даних в них.
4
Налаштуйте Apache, MySQL та PHP. Додайте віртуальний хост в конфігурацію Apache. Запустіть HTTP сервер. Запустіть MySQL. За допомогою консольних утиліт адміністрування (таких як mysql, mysqladmin, mysql_install_db) або додатка MySQL Administrator додайте базу даних. Створіть в базі даних одну або кілька таблиць. Занесіть в них дані.
5
За допомогою текстового редактора створіть PHP-скрипт в кореневому каталозі віртуального хоста. Копіюйте в нього прості приклади, що відносяться до роботи з MySQL-базами даних, наведені в документації по PHP (наприклад, тут http://www.php.net/manual/ru/ref.mysql.php). Переглядайте результати виведення скрипта, відкриваючи його в браузері по протоколу HTTP.
6
Вивчайте інші аспекти програмування на PHP та використання MySQL. Активно використовуйте наявну документацію. Приєднайтесь до спільнот розробників на профільних форумах (таких як http://rsdn.ru, http://forum.codeguru.ru, http://www.sql.ru/forum/, http://forum.ru-board .com), задавайте питання колегам.
Корисна порада
Додатково ознайомтеся з документацією по мові розмітки HTML. Вона доступна на сайті http://www.w3.org. Для швидкого ознайомлення з можливостями PHP вивчіть розділ документації, що містить список посилань на описи функцій, згрупованих за призначенням (http://www.php.net/manual/ru/funcref.php).