Як виростити овочі на своєму городі.

Багато володарів земельних ділянок часом відмовляються від засівання своїх городів овочами, пояснюючи це тим, що купити моркву і картоплю набагато простіше, ніж вирощувати власними руками. Але тільки подумайте, як приємно їсти свіжі та запашні овочі з власної ділянки. При цьому ви будете на сто відсотків упевнені, що вони не загрожують вашому здоров'ю.
Інструкція
1
Якщо ви є початківцем садівником і не маєте достатнього досвіду і часу для роботи на земельній ділянці, краще виберіть для вирощування ті овочі, які не вимагають великого відходу. До таких можна віднести гарбуз, рання картопля, буряк, бобові, редис, кабачки, часник і листовий салат. Важкими культурами є кольорова і брюссельська капуста, помідори і селеру. Коренеплоди можуть обходитися без води довгий час, а листові культури слід поливати часто.
2
Склад грунту відіграє велику роль у вирощуванні овочів. Після внесення органічних і мінеральних добрив, а також вапнування, грунт відмінно підходить для овочівництва. Рекомендується садити овочі на високих грядках, так як глинистий грунт холодна, вона довго прогрівається і підходить більше для пізніх культур. На піщаному грунті добре ростуть теплолюбні і ранні культури - помідори, огірки, редиска, зелень і ранні сорти капусти, а також виростає найсмачніший картоплю.
3
Не варто забувати про освітленість ділянки, адже помідори, баклажани, огірки, бобовим і перцю потрібно досить багато сонця. До помірно світлолюбним культурам можна віднести капусту, моркву, буряк, часник, ріпу, редис і цибулю. Недолік сонячного світла може уповільнити зростання овочів, і вони легко піддаються хворобам. Не саджайте картоплю в тіні дерев або будинку, він у підсумку може не утворити бульби. На затінених ділянках посадите шпинат, листовий салат, кріп, щавель петрушку і запашні трави. Запам'ятайте, що прямі сонячні промені здатні погіршити якість цибулі-порею і цвітної капусти.
4
Розмір ділянки впливає на вибір посадки овочевих культур. Якщо ви володієте невеликою ділянкою, то немає сенсу садити капусту або картоплю. Задумайтесь про методику змішаних посадок, вона полягає у вирощуванні декількох овочевих культур на одній грядці. Це дозволить збільшити асортимент і отримати великий урожай, головне правильно підібрати «сусідів».
5
Огірки або капуста набагато смачніше, якщо вирощені спільно з кропом, базилік відмінно сусідить з перцем і помідорами. Поруч з морквою та огірками садіть часник, поруч з буряком, салатом і капустою - цибуля, з картоплею - хрін. Спільно зі шпинатом добре ростуть буряки, картопля, помідори і квасоля, листя захищають грунт від пересихання. Але існують рослини, які не рекомендується саджати поруч: горох і цибулю, помідори чи моркву і кріп, капуста і часник, шавлія і цибулю, картоплю і огірки.