Як захистити себе від небезпечного ультрафіолетового випромінювання.

Для більшості людей пляжний відпочинок - обов'язкова частина річної програми. Але занадто тривале перебування на сонці може привести до серйозних наслідків, тому, організовуючи свій відпочинок, потрібно знати, як захистити себе від небезпечного ультрафіолетового випромінювання.
Вам знадобиться
  • - капелюх;
  • - сонцезахисні окуляри;
  • - захисні креми та спреї;
  • - вільна одяг;
  • - косметика .
Інструкція
1
Якщо ви збираєтеся тривалий час перебувати під сонцем, запасіться капелюхом з широкими полями: вона захистить ваші очі, вуха, шию та обличчя. Крім того, носіть якісні сонцезахисні окуляри, які захищають бічний огляд. Це засіб повністю захистить очі від ультрафіолетового випромінювання (UVA і UVB).
2
Насолоджуйтесь сонячними променями в розумних межах. Намагайтеся приймати сонячні ванни до 10:00 і після 16:00. Особливо сильно ультрафіолетове випромінювання з 12 до 15 годин, тому в цей період часу уникайте перебування під прямими сонячними променями.
3
Щоб захистити свою шкіру від ультрафіолетового випромінювання, використовуйте спеціальні креми та спреї широкого спектра дії з коефіцієнтом захисту, як мінімум, 15. Наносьте ці кошти за півгодини до виходу на вулицю і повторюйте процедуру кожні дві години. Такі захисні креми та спреї містять компоненти, які блокують проникнення ультрафіолетового випромінювання в глибокі шари шкірного покриву.
4
Важливо правильно підібрати захисний крем. Так, якщо на продукції вказана ступінь захисту 2-4, крем призначений для людей з засмаглою шкірою, якщо 5-10 - для тих, чия шкіра не схильна до сонячних опіків, а ступінь вище 11 - для дітей та дорослих з блідою шкірою.
5
Добре оберігає від негативного впливу сонячних променів вільна і легка одяг, що прикриває руки і ноги.
6
Захищати від ультрафіолетового випромінювання потрібно і шкіру обличчя: вона найбільш ніжна і чутлива. З цією метою використовуйте спеціальні косметичні засоби, що володіють високим ступенем захисту. Також наносите на губи гігієнічну помаду з сонцезахисним фільтром.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, надмірне перебування на сонці в дитячому віці може призвести до розвитку раку шкіри в пізні роки життя.
Корисна порада
Перша і найбільш поширена реакція шкіри на тривале перебування в поле дії ультрафіолетових променів - сонячний опік. Як правило, опік супроводжується підвищенням температури тіла, почервонінням шкірного покриву, сверблячкою, печінням і набряком.