Як вибратися з виру в водоймі.

Купання в незнайомих місцях під час пляжного відпочинку, а також переправа через водну перешкоду можуть таїти в собі небезпеку. Особливо це стосується місць, де можливі підводні течії або вири, наприклад, поблизу турбін електростанцій або гребель. Найкраще відмовитися від купання в таких місцях. А як бути, якщо ви все ж виявилися в вирі?
Інструкція
1
Заходячи у воду в незнайомому місці, переконайтеся, що попереду немає сильної течії або воронок. Зазвичай такі явища, звані турбулентності, можна легко виявити візуально. Визначте для себе зону, за межі якої ви не станете запливати. Намагайтеся не купатися поодинці, завжди залишайте на березі спостерігача, який може вжити заходів до порятунку тих, що купаються, якщо в цьому виникне необхідність.
2
Опинившись у вирі або в області сильного кругового течії, постарайтеся побороти можливу паніку, яка зазвичай супроводжує непередбачені події на воді. Нерідко людина, що опинилася у воді, перебільшує небезпеку ситуації і починає чинити дії, що збільшують положення.
3
Бережіть сили і не намагайтеся боротися з круговою течією. Ваше завдання - вибратися з виру з найменшими витратами сил. Якщо ви відчуваєте, що вас затягує по колу, намагайтеся гребти по напрямку обертання води, методично випливаючи в сторону від центру воронки.
4
Якщо вас затягує в центр воронки з великою силою, і ви відчуваєте, що не справляєтеся з течією, наберіть в легені побільше повітря і упірніть. Перебуваючи під водою, шукайте таке течія, яка не йде по колу, а виносить на поверхню і в сторону. Ця течія, як правило, завжди мається на вирі на певній глибині, тому ваше завдання - не розгубитися, а скористатися таким висхідним потоком.
5
Якщо ви знаходитесь на порівняно невеликій глибині, то, потрапивши в воронку, будьте гранично зібрані. Дно в подібних місцях зазвичай всіяне корчами і камінням, про які легко травмуватися, вибираючись з виру. Якщо ви відчуваєте, що закрученим потоком вас несе на стирчить з води ствол дерева або валун, постарайтеся виставити вперед ноги і згрупуватися, щоб не вдаритися об перешкоду головою або іншими життєво важливими органами. Дотримуйтесь головне правило - в будь-якій ситуації зберігайте зібраність, холоднокровність і самовладання.