Як в'язати спицями лицьову сторону.

В'язання спицями - це процес створення полотна з пряжі за допомогою двох робочих спиць. Дія полягає в протягуванні робочої нитки правою спицею через кожну петлю на лівій спиці. В результаті на правій спиці утворюється набір нових петель, що дає приріст готового трикотажного виробу.
Вам знадобиться
  • - пряжа для ручного в'язання;
  • - спиці прямі;
  • - спиці кругові.
Інструкція
1
Нитка пряжі на спиці утворює петлю - мінімально можливий елемент трикотажу. З петель і складається готова річ, взаємне розташування і способи вив'язування петель зображують на схемах виконання в'язаних виробів - інструкціях для в'язальниць.
2
В'язати спицями можна по-різному. При використанні двох спиць всі петлі з лівої спиці переміщують на праву, вив'язуючи новий ряд. Потім праву спицю з виробом беруть у ліву руку, а звільнена від петель ліва спиця стає правою. І ви повторюєте процес. При цьому полотно по черзі повертається до в'язальниці то лицьовій, то виворітного стороною.
3
Можна в'язати по колу. При такому способі використовують або кілька прямих спиць (від п'яти і більше), або кругові спиці з гнучким елементом. При круговому в'язанні перед в'язальницею завжди лицьова сторона виробу. В'язати по внутрішній стороні кола можна, але це незручно.
4
Якщо робочу нитку протягнути з виворітного боку виробу на себе, ви отримаєте лицьову петлю. Коли робоча нитка накинута на ліву спицю і проходить від в'язальниці, виходить зворотний бік лицьової петлі - виворітна петля. З поєднання цих основних елементів - лицьових і виворітних петель - виходить малюнок в'язки.
5
Якщо на одній стороні полотна всі петлі лицьові, такий малюнок називається лицьовій гладдю. Зворотний бік такого полотна - виворітна гладь. Щоб зв'язати лицьову гладь двома спицями, потрібно по черзі провязивать ряд лицьових і ряд виворітних петель. При круговому в'язанні лицьова гладь виконується тільки лицьовими петлями, виворітна гладь - одними виворітними.
6
Якщо двома спицями в'язати всі ряди лицьовими петлями, ви отримаєте однакове з двох сторін полотно. Такий спосіб в'язання називається платочной гладдю. На кругових спицях для отримання платочной гладі необхідно над лицьовими петлями в'язати виворітні і навпаки.
7
Лицьова сторона готового виробу може виконуватися будь-яким візерунком або поєднанням різних способів в'язання. У багатьох візерунків виворітний ряд повторює петлі лицьового ряду, тобто над лицьовими петлями в'яжуться лицьові, над виворітними - виворітні. У схемах виконання в'язаних виробів при цьому пишуть, що виворітні ряди виконуються «по малюнку».