Як замінити вікна самостійно. заміна вікон в дерев'яному будинку.

Сучасні віконні системи адаптовані до кліматичних умов нашої країни. Вони відмінно протистоять негоді, зберігаючи тепло і затишок в домі. Надійність і довговічність вікна залежить, в першу чергу, від правильності його установки.
Вам знадобиться
  • - перфоратор
  • - гвоздодер
  • - ножівка
  • - монтажна піна
  • - стисла ущільнювальна стрічка
  • - силіконовий герметик
  • - штукатурка
  • - шнур
Інструкція
1
Демонтуйте старі вікна. За допомогою лапи відірвіть лиштви, відкрийте стулки навстіж і зніміть їх з петель. Для цього помістіть гвоздодер під п'яту стулки і поворотом інструменту підійміть її вгору.
2
Потім перфоратором або молотком і скарпелем розбийте внутрішні відкоси стіни, щоб звільнити підвіконну дошку. Візьміть її двома руками і, розгойдуючи, виведіть з-під нижнього бруска.
3
Відірвіть старий відлив з вуличною боку. Розпиляєте коробку в декількох місцях і шматками виламайте її з отвору за допомогою лапи. Після видалення старого вікна очистіть отвір від сміття і клоччя.
4
Підготуйте нову віконну раму до встановлення. Знявши стулки і штапик, вийміть склопакет. Видаліть захисну плівку. Прикріпіть до рами монтажні пластини. Вставте в отвір раму з пріщелкнутим приєднувальним профілем. Зрушуйте її по горизонталі, поки зазори з боків не стануть рівними. За допомогою технологічних клинів та рівня виставте раму по вертикалі.
5
На укосах стін зробіть мітки для отворів під дюбель. На рамі із зовнішнього боку відзначте кордон чверті, симетрично якої повинно бути встановлено вікно. Вийміть раму. На укосах в відмітках просвердлите отвори. Встановіть дюбелі.
6
Із зовнішнього боку вікна в цілях гідроізоляції встановіть стиснуту ущільнювальну стрічку (ПСУЛ). Матеріал не пропустить у вузол атмосферну вологу, випускаючи при цьому пари з приміщення. Для утеплення вікна використовуйте дрібнопористу монтажну піну. Вона трохи дорожче звичайної, але володіє кращими характеристиками, наприклад, FOMEFLEX-PROFI, KIM-JAROLIM (Німеччина), SOUDAL (Бельгія), фінський MAKROFLEX). Якщо ви вирішили не використовувати стрічку, між рамою і чвертю залиште зазор в 0,5-0,7 см, який згодом потрібно буде запінити і обробити герметиком.
7
Вставте раму в проріз. Рівнем перевірте її положення по горизонталі і вертикалі. Закріпіть її клинами. Відхилення сторін не повинні перевищувати 1,5 мм на метр довжини, але не більше 3 мм на всю висоту. Встановлюйте вікна без викривлень коробки і перекосів, строго по рівню.
8
Шви між рамою і стіною закладіть піною з мелкопористой структурою. Силіконовим герметиком по запінені шву прокладете шар пароізоляції. Попередньо помістіть на шов бутовочний шнур чи самоклеючі бутилкаучукові стрічки.
9
За рівнем встановіть на піну підвіконня. Перед цим в місцях контакту з рамою нанесіть смугу силікону. Заведіть підвіконня під раму (глибина заходу не повинна перевищувати 1 см). Після запінення Привантажувач його важкими предметами, наприклад, цеглою або ємностями з водою.
10
Краї підвіконня повинні заходити в стіну на 15-30 мм. Герметизація стику рами з підвіконням виробляється герметиком. Вставте глухе скління, навісьте стулки.
11
Якщо широкі підвіконня закривають радіатор, зробіть в стіні під підвіконням канали-повітроводи. Вони передаватимуть тепле повітря до проблемних ділянок вікна, запобігаючи підігрів укосів вище точки роси і запотівання вікон.