Як доглядати за плодовими деревами.

Як приємно вийти свіжим літнім ранком в сад, вирощений власними рукам, і зірвати соковиті плоди ягід і фруктів. Сад з плодовими деревами є живим організмом, тому кожен досвідчений садівник повинен знати шкідників в обличчя і вести активну боротьбу з ними.
Вам знадобиться
  • - гній або торф;
  • - пташиний послід;
  • - граблі;
  • - органічні добрива;
  • - підпори.
Інструкція
1
Перед настанням весни обов'язково натріть стовбури плодових дерев вапняним молоком. Білий колір здатний відбивати сонячні промені, тому допомагає уникнути перегріву під час інтенсивного пригріву, а також різкого падіння нічної температури. Навесні засипте вологозахисний коло сухим ґрунтом, торфом, компостом або залишками рослин, це буде перешкоджати швидкому випаровуванню вологи.
2
Рясно і ретельно поливайте плодові дерева протягом вегетації, особливо в посушливі періоди. Поливати невеликою кількістю води, але часто - марно, оскільки волога не встигне досягти коренів, а лише затримається в поверхневому шарі грунту, на якому надалі утворюється скориночка. До початку цвітіння закладіть навколо дерева соломістий гній або торф шаром п'ять-десять сантиметрів.
3
Після дощу і в процесі вегетації необхідно кілька разів розпушувати грунт навколо плодового дерева. Слід це робити в період з травня по липень, коли йде утворення нових пагонів і плодів. В серпні місяці і вересні намагайтеся не турбувати землю, це забезпечить гарний дозрівання плодів і їх фарбування.
4
Органічні добрива становлять основу для підгодівлі плодових дерев, як правило, використовують для цих цілей добре компостований або злежалий гній. Вносьте добриво по всій площі культивації під плодовими деревами восени на глибину десять-п'ятнадцять сантиметрів. Легкі грунти слід удобрювати один раз на рік, а важкі - один раз на три роки. Замість гною можна використовувати компост, застосовують також сухий пташиний послід з розрахунку 100 грамів на один квадратний метр.
5
Найкращий захист від шкідників і хвороб плодових дерев - профілактика. Якщо рослинам створити відмінні умови і правильно доглядати за ними, не виникне особливих турбот. Можете залучити в якості помічників птахів. Для цього встановіть в саду годівниці і шпаківні, наповніть їх кормом. Добре, якщо птахи виведуть в саду пташенят.
6
Зверніть увагу на формування крони плодових дерев, так як скелетні гілки відходять від стовбура під гострим кутом. Такі гілки навіть при скромному врожаї приречені на подальший злам. Найбільш поширений і простий метод попередження поломки гілок - встановити підпірки, це робиться в той період, коли розміри плодів досягли волоського горіха. Щоб підпора не зашкодила кору дерева, оббейте її всередині гумою.