Як залежить ціна валюти від ціни на нафту.

Валютний і товарний ринки сильно залежать один від одного, коливання на одному обов'язково призводять до зростання або падіння котирувань на іншому. Особливо сильно на динаміку курсу валют впливають ціни на нафту, при цьому не всі валюти залежать від них в однаковій мірі.
Інструкція
1
Вартість нафти залежить від багатьох факторів, включаючи рівень її видобутку, споживання, існуючих запасів, сезону, показників промислового виробництва. Якщо рівень видобутку скорочується, запаси падають, а виробництво зростає, ціна на нафту починає підніматися. І навпаки, до зниження попиту не нафта призводять падіння промислового виробництва, теплий зимовий сезон, збільшення її видобутку.
2
Основними світовими валютами є долар і євро, причому саме перший традиційно розглядають як валюту-притулок. Це означає, що в разі будь-яких економічних потрясінь фінансисти намагаються зберегти свої капітали, вкладаючи їх саме в американський долар. Також слід враховувати, що США є найбільшим споживачем нафти, тому відомості про зростання або спаді промислового виробництва в цій країні і запаси нафти самим прямим чином впливають на курс долара.
3
Вартість нафти неоднаково впливає на різні валюти. Так, канадський долар в цьому плані демонструє дуже чітку залежність: зростає ціна нафти - росте курс канадського долара, і навпаки. Це пов'язано з тим, що Канада є великим виробником нафти, проте при цьому споживає лише її незначну частину. Нафта для Канади - найважливіший експортний товар, тому збільшення або зменшення її вартості безпосередньо підвищує або знижує курс канадського долара.
4
Трохи інша ситуація з доларом США. Тут важливо те, що вартість нафти розраховується саме в доларах. Якщо попит і пропозиція на ринку нафти не змінюється, то ціна на неї начебто повинна знаходитися на одному рівні. Але не слід забувати, що курс самого долара по відношенню до інших валют весь час змінюється. Тому при подорожчанні долара ціна не нафта починає падати, так як на дорогий долар можна купити більше нафти. При здешевленні долара ціна на нафту зростає, так як для покупки тієї ж кількості нафти необхідно більше доларів.
5
В той же час, США є найбільшим споживачем нафти. При збільшенні ціни на неї збільшується вартість вироблених у країні товарів, що негативно позначається на вартості валюти. Крім того, багато країн, що виробляють нафту, відмовляються продавати її за долари. Щоб купити нафту, компаніям США спочатку доводиться купувати на ринку потрібну валюту, що веде до підвищення пропозиції долара і падіння його ціни. Тому при збільшенні ціни на нафту вартість американської валюти починає падати. Іноді спостерігається ситуація, коли із зростанням ціни нафти дорожчає і долар на тлі гарного рівня промислового виробництва і показників зайнятості населення, але такий стан справ є рідкісним і ніколи не триває довго.
Роль американського долара у світовій економіці важко переоцінити. Валюта США використовується для більшої частини міжнародних угод, є гарантом добробуту мільйонів людей по всьому світу. Багато в чому успіх долара обумовлений його здатністю реагувати на різні політичні та економічні події.

Коротка історія долара

Перший долар був віддрукований в далекому 1798. Перші долари карбувалися незалежними банками із золота. У ті часи курс валют жорстко прив'язувався до «золотого стандарту» .В період світових воєн США менше країн Європи та Азії постраждали від руйнувань. Штати стали світовим фінансовим центром, а долар США - домінуючою світовою валютою, прив'язаною до золоту.Ямайская конференція в Кінгстоні 1979 поклала край домінуванню «зеленої валюти» у світі. Долар втратив прив'язку до золота, а з нею і свою непорушність. Тим не менш, долар залишився ключовою світовою валютою.

Валютний паритет

На фактичний курс долара впливає вартість товарів, які оцінюються в USD. Така оцінка називається «валютним паритетом». Долар побічно прив'язаний до високоліквідних товарах: нафти, золота, зерну, молоку, бавовні. Їх вартість, у свою чергу, оцінюється брокерами фондової біржі.

Державний борг США

Зростання державного боргу США ставить під загрозу світову економічну систему. Курс долара в чому залежить від крихкості американської економіки. Агресивна військова політика деяких американських президентів (Рейган, Клінтон, Буш-молодший) призвела до самої великої заборгованості у світовій історії: Штати повинні своїм кредиторам понад $ 17 трлн.Следіть за значенням державного боргу США аналітики рекомендують не тільки власникам американської валюти, а й мають інші активи (акції, валютні депозити). Вважається, що Сполучені Штати на межі дефолту: найближчим часом американський уряд може перестати платити відсотки за своїми облігаціями, що миттєво призведе до перетворення долара в «зелену папір».

Ринок акцій

Через свого міжнародного статусу долар прямо не залежить від курсу акцій конкретних компаній. Однак сучасна фінансова система являє собою «клубок ниток»: падіння однієї системоутворюючою корпорації може спричинити за собою лавину банкрутств, і, як наслідок, падіння курсу доллара.Показательним став крах в 2008 році іпотечного брокера Fannie Mae: кредити на дорогі будинки давалися під низькі відсотки людям, не здатним нести тягар боргу. Перший час такі борги були в ціні, ніщо не віщувало економічної кризи. Але кредити не погашалися, міхур роздувався, а закономірне крах Fannie Mae призвело до падіння трьох великих банків і зниження курсу долара на 2,5% за тиждень.