Як встановлювати сходи для будинку. Як встановлюють сходові прольоти відео.

При самостійної споруді будинку однієї з важливих задач стає правильний вибір і монтаж сходових прольотів. Від конструкції сходів залежить не тільки їх надійність і довговічність, але і рівень витрат на їх спорудження.
Вам знадобиться
  • - пиломатеріал;
  • - пила, рубанок, молоток, плотницкий рівень;
  • - цвяхи і шурупи.
Інструкція
1
Основні параметри сходів повинні розраховуватися ще на етапі проектування будинку. Досить часто використовується неправильний підхід - для сходів просто залишається місце, при цьому її конкретні розміри визначаються тоді, коли справа доходить до зведення сходових маршів. Тоді й з'ясовується, що розміри були вибрані неправильно - сходи виходить занадто крутий або надто пологою, розміри сходинок дуже незручні, площадки перед сходами і після неї занадто малі.
2
Щоб підніматися на другий поверх або спускатися з нього була зручно, необхідно ще під час проектування будинку точно підібрати розміри майбутніх сходів: її висоту, ширину, розміри сходинок і майданчиків. Вираховуйте все з точністю до сантиметра, враховуючи висоту між поверхами, товщину підлоги, міжповерхових перекриттів і т.д. Неправильний розмір сходинок призведе до того, що користуватися сходами буде незручно, збільшиться ризик отримання травм.
3
Визначте, з якого матеріалу буде виготовлений сходовий марш. Як правило, в приватних будинках зазвичай використовуються дерев'яні сходові прольоти. Як несуча основи беруться дві міцні балки, зазвичай їх замовляють з урахуванням конкретних розмірів. Товщина балки не повинна бути менше 5 сантиметрів, ширина вибирається в межах 20-25 сантиметрів. Якщо балки необхідної ширини немає, її можна скласти з двох - наприклад, використовувати брус розміром 5 на 10 см, на кожну сторону піде по два відрізки потрібної довжини. Їх ретельно вистругують і складають попарно. У підсумку виходять дві несучі балки товщиною 5 і шириною 20 см.
4
Приміряйте і подгоните балки за місцем, що не закріплюючи їх остаточно. Переконавшись, що вони знаходяться точно на своїх місцях, за допомогою метра і плотницкого рівня відзначте положення сходинок і опор під них. Як опори використовуйте дерев'яні бруски перетином 5 на 5 см. Кожен необхідно кріпити не менше ніж в трьох місцях, а краще в чотирьох. Опорні бруски зручніше кріпити, знявши балки і поклавши їх на підлогу.
5
Балки з прибитими або пригвинченими шурупами опорними брусками закріпіть за місцем. Обов'язково переконайтеся в тому, що вони надійно закріплені і не обломляться під вагою кількох людей. Після цього встановіть сходинки, прикручуючи їх шурупами до опорних брусків. В останню чергу змонтуйте перилла.
6
Для гвинтових сходів краще використовувати зварений чи кований металевий каркас. Оскільки самостійно виготовити красиву кручені сходи складно, найправильніше буде замовити її в майстерні, точно вивіривши розміри. Головне достоїнство гвинтових сходів - її компактність. Проте в плані зручності краще віддати перевагу сходів з прямими прольотами.