Що таке семантичний пошук.

Семантичний механізм обробки і пошуку даних - це результат багаторічних науково-дослідних робіт у сфері пошукової лінгвістики. Все почалося з того, що релевантна модель оцінки відповідності даних пошуковому запиту початку все гірше справлятися із завданнями пошуку омонімів, синонімів і багатозначних слів.
Механізм семантичного пошуку, на відміну від широко поширеного релевантного, здатний розуміти сенс запитів користувачів і давати відповіді на складні питання прямо на пошукової сторінці. Наприклад, за запитом «10 найбагатших людей світу» буде просто показаний список мільярдерів. Експерти вважають це зміна в технології обробки даних революційним. Але, з іншого боку, технологія поки не відпрацьована, існуючі проекти кілька вогкуваті, тому алгоритми функціонують недостатньо точно. Механізм семантичного пошуку істотно вплине на власників веб-ресурсів та користувачів мережі. Враховуючи особливості нової технології, для отримання відповіді на пошуковий запит стане необов'язково переходити за посиланнями на сайти. Очевидно, що такі зміни не порадують власників сайтів і фахівців SEO. Крім того, частка пошукового трафіку на сайти серйозно зменшиться і все це торкнеться мільйонів сайтов.Для користувача, що шукає інформацію в інтернеті, механізм семантичного пошуку, може виявитися більш зручним, ніж звичний релевантний. Однак, щоб використовувати можливості семантичного пошуку, вводити в пошуковий рядок треба складні питання. Наприклад: «Хто був чемпіоном світу з боксу в 2005 і 2006 роках». Якщо ввести в пошукову рядок просту фразу, семантичний пошук спрацює точно так само, як і релевантний.В даний час акули інтернет-бізнесу розробили і запустили кілька систем семантичного пошуку. Це семантична база даних Freebase, тематична база з структурованою інформацією Powerset, нова система SearchMonkey від Yahoo! і Hakia. Безсумнівний лідер ринку - це Google.Ізначально семантичний пошук розробляли як технологію майбутнього, розраховуючи, що відповіді по пошуковим запитам будуть якісніше, ніж у лідера Google. Але виявилося, що цей механізм може тільки допомогти вирішити завдання обробки складних і логічно обґрунтованих запитів. Подальший розвиток існуючих систем лежить в області поліпшення інтерфейсів і досягнення нових цілей.
Пошукові системи використовують як основного тематичний пошук - тобто видають посилання, засновані на вхідних в запит словах. Даний варіант, при всій його зручності, не володіє «інтелектом» - тобто пошукова система не розуміє, що ж конкретно шукає користувач, пошук здійснюється механічно за збігом слів. Змінити ситуацію може семантичний пошук, здатний якісно поліпшити пошукову видачу.
Інструкція
1
Сучасний тематичний пошук добре справляється з ситуацією, коли користувач точно знає, що шукає і становить правильний пошуковий запит. Проте в пошуковій видачі завжди присутня багато зайвих посилань, в кращому випадку мають непрямий стосунок до предмету пошуку.
2
Альтернативою класичному пошуку може стати семантичний, алгоритм якого побудований так, що враховується зміст слів в пошуковому запиті. В цьому випадку користувач отримує не тільки інформацію про сайти, на яких зустрічалося згадка даних слів, а й конкретну інформацію, відповідну суті пошукового запиту.
3
Наприклад, якщо буде введе запит про спостереження Місяця, то користувач отримає інформацію про історію вивчення та спостереження Місяця, про техніку спостереження, необхідному обладнанні. У найбільш повному варіанті може бути враховано місцезнаходження користувача (по IP-адресою), тому буде видана актуальна інформація про найбільш зручному часу доби для проведення спостережень Місяця саме в місцевості користувача.
4
Таким чином, при використанні семантичного пошуку система сама збирає і видає користувачеві потрібну йому інформацію, а не відсилає його до безлічі знайдених ресурсів. При цьому самі посилання нікуди не зникнуть, у користувача завжди буде можливість їх переглянути.
5
Впровадити семантичний пошук намагалися і намагаються багато пошукові сервіси. Так, компанія Powerset надала зручний спосіб пошуку в одному з найпопулярніших мережевих джерел інформації - в Wikipedia. Проте це рішення далеко від досконалості, тому що в багатьох випадках інформація з Вікіпедії не є найкращою. Більш досконалий пошуковий сервіс компанії Hakia, який здійснює збір інформації в усьому інтернеті.
6
Свою версію семантичного пошуку представила компанія Google, запустивши сервіс Knowledge Graph. При введенні запиту в пошукову рядок Google співвідносить його з базою даних, в якій міститься близько півмільярда об'єктів. В результаті користувач отримує в правому блоці результат пошуку, що вже містить основну частину необхідної інформації. На даний момент сервіс доступний лише англійською мовою.