Як зняти втому прямо на робочому місці.

Сидяча робота в офісі призводить до втоми, яку не так-то просто витерпіти. Затерплу спина, болі в попереку, печіння очей і набряки ніг, - ось далеко не повний перелік неприємних відчуттів, які відчувають працівники. Але від усіх проблем можна позбутися, не відходячи від свого столу.
Інструкція
1
Зніміть втому з глазОтстранітесь від монітора на півтора метра. Переведіть погляд на віддалений об'єкт, потім сфокусуйтеся на ближньому. Потім поглядом намалюйте коло за годинниковою стрілкою і проти неї. Подивіться направо, наліво, вниз і вгору. У висновку вказівними пальцями злегка помасажуйте зовнішні і внутрішні куточки очей.
2
Розслабте шийний і грудний відділи позвоночнікаОні відчувають досить сильне навантаження при тривалому знаходженні в положенні сидячи, тому робота над ними повинна виконуватися кожен дві-три години. Виконайте повороти головою вліво і вправо, нахиліть голову вниз і витягніть вгору. Після цього зробіть кілька кругових рухів за годинниковою стрілкою і проти неї. Всі ці вправи потрібно виконувати повільно, розтягуючи м'язи.
3
Виконайте вправи для ногПассівность кінцівок може призвести до різних захворювань, тому важливо не забувати розминати їх під час роботи. Зробіть кругові рухи голеностопа в різні боки, зігніть і розпряміть ноги в колінах. Зніміть взуття і покатайте по підлозі, наприклад, пляшку. Потім за допомогою пальців піднімайте олівець.
4
Витягніть позвоночнікСтаньте біля стіни і притуліться до неї так, щоб лопатки і куприк стосувалися її поверхні. Витягніть руки вгору і прагнете за ними внутрішніми зусиллями, при цьому зволікайте лопатки до підлоги. Розтяжка зніме з хребта втому і дискомфорт.
5
Зробіть пріседаніяЗавершающім етапом стануть п'ять-десять глибоких присідань, які додадуть бадьорість вашому тілу і поліпшать кровообіг в тазу. Намагайтеся робити видих при підйомі.
Корисна порада
Якщо у вас є можливість приділити розминці трохи більше часу, присвятіть його масажу стоп. На них зосереджена безліч точок, що відповідають як за внутрішні органи, так і за різні частини тіла. Їх стимулювання поліпшить приплив крові і зніме втому.