Як поводитися під час грози.

Школярі на уроках ОБЖ обов'язково проходять уроки, тема яких - як поводитися під час грози. Однак подорослішавши, вони найчастіше забувають елементарні речі. Щороку чимало людей у світі стають жертвами стихії і гинуть від удару блискавки. У ряді випадків трагедій можна було б уникнути, якби питань безпеки приділялося більше уваги. Але ніколи не буває пізно відновити в пам'яті прості правила поведінки під час грози.
Інструкція
1
Перебуваючи вдома, під час грози обов'язково відключіть електроприлади, мобільні пристрої, комп'ютер та іншу техніку. Закрийте вікна і кватирки і потім не підходьте до них близько.
2
Якщо ви їдете в машині, просто зупиніться, закрийте вікна і нікуди не виходьте. Ви можете спокійно перечекати негоду. А от з мотоцикла, мопеда, велосипеда необхідно злізти і відійди від них подалі, якщо ви не в місті.
3
Під час грози на вулиці сторонитеся металевих парканів, водостоків, антен, проводів ... Взагалі всіх металевих конструкцій.
4
В полі чи на лузі під час грози вам необхідно сісти, а краще лягти. У відсутність дерев блискавка може вдарити саме в вас! В ідеалі потрібно відшукати якесь поглиблення: яр, ямку і т.д. Тримайтеся подалі від ліній едектропередач. Намагайтеся не ворушитися.
5
Найгірше, якщо гроза застала вас у лісі. Якнайскоріше постарайтеся вибратися з нього. Якщо такої можливості немає (наприклад, ви занадто далеко зайшли в глиб, в гущавину), шукайте галявинку. Головне - не можна ні в якому разі ховатися під деревами. Блискавка завжди вдаряє саме в них, тому знайдіть найбільш відкрите містечко. Не лягайте на землю, як у полі, але сядьте навпочіпки.
6
Де б ви не знаходилися, якщо поруч є водойма, йдіть від нього якнайдалі. Блискавка, що потрапила у воду, має величезний радіус ураження. Б'є вона, зрозуміло, не в воду, а в те, що над нею височіє. Тому ніколи не купайтеся і не катайтеся на човні або катамарані під час грози.
7
В горах - не притулялись до прямовисних скель, сховайтеся в будь-якому заглибленні, але не під скельним навісом.
8
Під час грози не можна метушитися, робити різких рухів, панікувати. На природі тримайтеся подалі від багаття. Якщо на вас багато металевих прикрас, зніміть їх і покладіть подалі від себе. Врахуйте, що мокрий одяг підвищує ризик того, що в вас потрапить блискавка! Тому намагайтеся не промокнути, при виході на вулицю не забувайте захопити з собою парасольку або дощовик.