Як доглядати за галявиною і газоном.

Як приємно в самий розпал літа пройтися босими ногами по зеленій галявині на власному заміському ділянці. Однак щоб отримати таку благодать, необхідно забезпечувати свій газон постійним і належним доглядом. Правильний догляд полягає в регулярній стрижці, постійному поливі і реставрації в разі потреби.
Вам знадобиться
  • - розпилювачі;
  • - граблі;
  • - газонокосарка;
  • - добрива;
  • - пісок;
  • - легка садова земля або перегній.
Інструкція
1
Регулярні весняні обробки повинні включати в себе аерацію, чистку, вирівнювання кордонів ділянки та поліпшення верхнього шару ґрунту. Такі роботи дуже важливі для підвищення вохдуха - і водопроникності дерну, харчування коренів, поліпшення якості грунту і запобігання грибкових захворювань. Почніть з видалення сміття і механічної чистки, позбудьтеся сухого листя, грубих стебел трави і моху. Використовуйте для цього віялові металеві граблі.
2
Щоб поліпшити верхній шар ґрунту, розподіліть пісок рівномірним шаром по поверхні галявини. Дана процедура допоможе харчуванню коренів зеленої трави, поліпшить структуру грунту і позбавить від деяких нерівностей на поверхні галявини. Використовуйте суміш легкої садової землі або листового перегною упереміш з піском в співвідношенні 1: 2. Ретельно розподіліть склад по периметру газону і відкоригуйте нерівності за допомогою зворотного боку граблів.
3
Уже при температурі +5 градусів починається активне зростання трави, який триває протягом усього літа, вповільнюючись лише в сухі і жаркі періоди. Зупиняється зростання після настання стійкого похолодання, в кінці сезону. Тому грамотні і регулярні стрижки зелені - необхідна робота. Для цього використовуйте газонокосарку, стригите траву відповідно до певної мінімальної довжиною для даного сорту. Виробляєте стрижку один раз в два-три тижні. Скошена трава послужить відмінним доповненням до компостній купі.
4
Великі бур'яни здатні зіпсувати зовнішній вигляд вашої галявини, вони досить помітні серед трави, видаліть їх за допомогою сапки або викорчовувати вручну. Якщо ви бажаєте отримати красивий газон, повністю звільнений від бур'янів, використовуйте газонні гербіциди, які можна придбати в спеціалізованому магазині. Вони вибірково знищать бур'яни, не пошкоджуючи газонну рослинність.
5
Поливати галявину чи ні - питання особистого вибору. Деякі власники ділянок вважають аморальним використання національного ресурсу води для поливів трави. Адже вона здатна відновлюватися за кілька дощових днів. Але в даному випадку зелень може пожовтіти від палючих променів сонця. Для поливу газонної трави використовуйте розпилювачі, так ви забезпечите зелень необхідною вологою.
6
Щоб галявина виглядала ідеально, використовуйте три сезонних підгодівлі. Вони сприяють зміцненню трави. Вносьте добрива строго відповідно до рекомендацій виготовлювача. Зайва кількість органічних речовин здатне зіпсувати навколишнє середовище і може бути небезпечним для здоров'я людей. Осінні добрива мають у своєму складі велику кількість калію і фосфору, завдяки яким коренева частина рослин здатна пережити зиму без особливих проблем.