Що робити, якщо вас вкусила змія.

Більшість видів змій мають отрута, тому укус цих плазунів може бути дуже небезпечним для людини. До того ж кількість отрути, що виділяється змій під час укусу, набагато більше «порції» отрути, яку виприсківает комаха або інше отруйне тварина. Зважаючи на це, щоб врятувати людське життя, потрібно правильно надати першу допомогу після укусу змії.
Вам знадобиться
  • - телефон;
  • - вакуумний екстрактор;
  • - «Діамантовий зелений» або «Йода спиртовий розчин»;
  • - бинт;
  • - вода, чай;
  • - антигістамінні препарати.
Інструкція
1
Намагайтеся зберігати спокій після укусу і не робити зайвих рухів. Самостійне пересування в цьому випадку неприпустимо! Пошліть що знаходиться поруч людину за медичною допомогою або самостійно викличте швидку допомогу по телефону.
2
Після укусу в ногу забезпечте повну нерухомість постраждалої кінцівки, прибинтувати її до здорової. Якщо укус прийшовся на руку, зафіксуйте її в зігнутому положенні.
3
Протягом перших п'ятнадцяти хвилин після укусу змії потрібно енергійно відсмоктувати отруту з ранки. Відсмоктування отрути виробляєте або за допомогою рота, або вакуумнимиекстрактором типу Sawyer, які створюють негативний тиск до однієї атмосфери. А в перші секунди навіть допустимо видавлювання з ранки декількох крапель рідини.
4
Стисніть зубами тканина, навколишнє ранку, видавлюйте і одночасно відсмоктувати рідину, після чого швидко її випльовує. Така процедура допоможе видалити з організму укушенного від 20 до 50 відсотків зміїної отрути.
5
Ранку добре продезінфікуйте, обробивши її «Діамантовим зеленим» або «Йода спиртовим розчином». Потім на місце укусу накладіть пов'язку, що давить, яку в міру виникнення набряку періодично ослабляйте. Не допускайте, щоб краї пов'язки врізалися в м'які тканини.
6
Побільше пийте рідини: рясне пиття прискорить висновок отрути з організму. Найкраще в цьому випадку пити негорячий солодкий чай. Прийміть антигістамінні препарати.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не пийте спиртні напої: алкоголь - це не протиотруту. Він, навпаки, прискорює процес всмоктування зміїної отрути і підсилює силу його токсичної дії!
Корисна порада
Не потрібно вирізати уражену ділянку або робити на ньому хрестоподібний поріз. Використовувані при цьому підручні предмети (осколки або ніж) нестерильних, а значить, можуть привести до інфекцій.