Як лікувати укус оси. Як швидко вилікувати укус оси.

На людину нападають робочі оси переважно в осінній період, коли комуна розпадається, личинки нагодовані, самка знайшла затишне місце для зимівлі. Укуси комах дуже хворобливі, посередині залишається жало, але небезпека полягає в тому, що у деяких людей після укусу розвивається алергічна реакція, яка в деяких випадках небезпечна для життя.
Інструкція
1
Після укусу оси надайте потерпілому першу медичну допомогу. За допомогою стерильного пінцета витягніть жало, прикладіть до почервонілого місцем пакет з льодом. Чи не видавлюйте жало пальцем, це дуже небезпечно, так як, по-перше - може піти зараження, по-друге - отрута пошириться по всьому кровотоку.
2
Якщо пацієнт відчуває сильні хворобливі відчуття, дайте йому випити таблетку нестероїдного протизапального засобу. Щоб місце укусу не запалені, і не було сильного сверблячки, протріть його ватяним диском, змоченим в трехпроцентной перекису водню або в столовому оцті.
3
У більшості випадків після укусу оси професійна медична допомога не потрібна. При помірних алергічних симптомах дайте потерпілому таблетку антигістамінних засобів.
4
При утрудненому диханні, покраснении шкіри, швидко поширюється набряку негайно викличте швидку медичну допомогу або доставте пацієнта в лікарню самостійно. В умовах стаціонару йому введуть адреналін, стероїдні та антигістамінні засоби.
5
Крім того, до лікаря слід звернутися при появі нагноєння в місці укусу, при лихоманці, посилюється болю, якщо з'явилася хворобливість в горлі при ковтанні, при укусах в область ока, усередині рота або горла, численних укусах.
6
При вакцинації від правця, проведеної понад 10 років тому, всі пацієнти потребують повторної вакцинації, так як при укусах оси є потенційна небезпека захворіти.
7
У медичних умовах проводиться екстрена допомога, потім перевіряють кров'яний тиск, пульс. Якщо всі показники в нормі, проводити додаткове обстеження немає необхідності.
8
Щоб запобігти повторні укуси, не перебуваєте в місцях скупчення ос і в місцях розташування осиних гнізд, що не махайте руками, якщо до вас підлетіла оса, не носіть яскравий одяг, не використовуйте туалетну воду і духи з солодкими запахами, не пийте на вулиці солодкі напої, не їжте фрукти.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=M3TyYOXa368