Як визначити, коли буде пост.

Важлива частина релігійного життя для православних - це дотримання постів. Але специфіка релігійного календаря полягає в тому, що дати поста можуть змінюватися. Тому потрібно знати, як їх можна визначити.
Інструкція
1
Дізнайтеся дати фіксованих постів. Вони зазвичай прив'язані до релігійних свят, які припадають на фіксовану дату. До них відноситься Різдвяний піст, щороку триває з 28 листопада по 6 січня включно. Наступного дня - 7 січня - завжди доводиться Різдво. З 14 по 27 серпня необхідно дотримуватися Успенського посту. Він завершується 28 серпня днем Успіння Пресвятої Богородиці.
2
Дотримуйтесь пост кожну середу та п'ятницю. Ці дні були визначені як час пам'яті про зраду і розп'ятті Христа. Однак в деякі періоди пост в ці дні не дотримується. Це відноситься до тижня після Пасхи і після дня Трійці (він припадають на п'ятдесятий день після Пасхи). Також в середу і в п'ятницю можна їсти м'ясо, якщо вони припадають на Святвечір - час між Різдвом і Богоявленням, з 7 по 18 січня.
3
Не забувайте про одноденні постах, що припадають на окремі релігійні свята - Воздвиження (27 вересня) і Усікновення голови Іоанна Предтечі (11 вересня).
4
Уточніть дати перехідних постів. Великий піст починається за 40 днів до Пасхи і зазвичай припадає на березень-квітень. Точну дату Пасхи в поточному році можна дізнатися з церковного календаря або на одному з православних сайтів, наприклад, на ресурсі Московської Патріархії. Там же є інформація про початок Петрового посту, який повинен проводитися через тиждень після дня Трійці і закінчуватися 12 липня, в день Петра і Павла.
Зверніть увагу
Врахуйте, що пост увазі не тільки утримання від певних видів їжі, а й духовне самовдосконалення. В цей час варто особливо активно молитися і ходити до церкви, причащатися і каятися. Також потрібно відмовитися від розваг і присвятити час, що звільнився благочестивим роздумам. Для хворих, вагітних жінок і дітей харчові правила поста можуть бути пом'якшені.