Як грудничка вкласти спати.

Для малюка грудного віку потреба в безперервному сні особливо велика. Під час відпочинку його слабка від народження нервова система відновлюється, а мозок переварює і закріплює все, що було почуто, побачено й помацати руками. Але для безперешкодного засипання крихти необхідно правильно організувати режим дня і створити атмосферу, що сприяє сну.
Інструкція
1
Сон грудничка залежить від режиму дня, пережитих емоцій, клімату в кімнаті, харчування, прогулянок і багато чого іншого. Всі ці моменти треба невпинно контролювати і коректувати, поки у малюка не виробиться умовний рефлекс засинати самостійно і в певні години.
2
Не обмежуйте допитливість і рухливість грудної дитини в протягом дня. Чим більше фізичної та емоційної енергії він витратить, тим міцніше буде його сон, причому від втоми він наступить набагато швидше.
3
Обов'язково гуляйте з дитиною. Свіже повітря позитивно впливає на всі системи організму і сприяє міцному і швидкому сну. Для дітей корисні тривалі прогулянки до обіду і ближче до вечора.
4
Не допускайте перед сном активних ігор з дитиною і не провокуйте його на сильні емоції, наприклад, гучний і тривалий сміх. Зайва збудженість віддалить момент засинання, а в коротку фазу сну малюк може прокинутися від пережитих бурхливих вражень.
5
Перед сном провітрюйте кімнату, а в теплу погоду тримайте вікно відкритим. Якщо протягом усієї ночі малюк буде дихати свіжим повітрям, мозок не буде страждати від гіпоксії. В результаті міцний сон дитини буде безперервним до ранку.
6
За 1-2 години до сну купайте малюка. Водні процедури привчають дитину до чистоти, очищають шкіру від поту, що утворилася протягом дня, і стабілізують нервову систему, яка у маленьких дітей недостатньо стійка.
7
Перед сном співайте колискову або показуйте малюкові його улюблені книжки, до першого року життя вони вже неодмінно з'являться. По кілька разів перераховуйте йому всіх персонажів і їх дії. Цей процес буде не тільки розвивати крихітку, але і поступово навіювати на нього дрімоту.
8
не заколисує дитину на руках, в ліжечку або колясці. Незважаючи на те, що цей варіант в ряді випадків є єдиним способом укласти грудничка спати, все ж він не дуже корисний, оскільки одурманює малюка і робить сон важким. Поступово треба позбавлятися від цієї звички.
9
Якщо до покладеного годині і після всіх вечірніх процедур дитина довго засинає, і так кожен день, привчайте його спати з вимкненим світлом. Під впливом темряви посилюється вироблення мелатоніну - гормону, що відповідає за сон.