Як визначити пневмонію у дитини. запалення легенів у дітей Як визначити.

Пневмонії схильні діти різного віку. І чим молодша дитина, тим важче він переносить цю хворобу. Це пов'язано як з анатомічними особливостями дихальної системи, так і з ще недостатньо міцним імунітетом, не здатним повною мірою протистояти хворобам. Перші симптоми нагадують звичайне респіраторне захворювання, яким малюки хворіють досить часто. Через це не завжди вдається визначити пневмонію на ранній стадії. Однак є характерні ознаки, що вказують на запальний процес саме в легких.
Інструкція
1
Характер прояву і перебігу пневмонії у дитини багато в чому залежить від його віку, причини та місця локалізації запального процесу, а також стану малюка на момент розвитку хвороби. У недоношених дітей і немовлят захворювання протікає важче.
2
На початку з'являються загальні симптоми пневмонії: млявість або збудженість, відсутність апетиту, погіршення сну. До них поступово, а іноді й відразу приєднуються ознаки запалення верхніх дихальних шляхів: чхання, сухий кашель, нежить. Вони супроводжуються різким підвищенням температури до 39-40оС, яка тримається протягом декількох днів.
3
Через сильну інтоксикації порушується робота шлунково-кишкового тракту, що виявляється нудотою, блювотою, розладом стільця, здуттям живота. Ці симптоми пов'язані з впливом токсинів на слизову оболонку шлунка.
4
Запальний процес в легенях порушує нормальне дихання, в результаті малюк стає неспокійним, навколо носогубного трикутника з'являється характерна синява, роздуваються крила носа. Ці ознаки вказують на кисневу недостатність першого ступеня, яка розвивається при пневмонії. Дихання стає частим, аритмічним, стогнучим. При виникненні цих симптомів варто звернути увагу на грудну клітку. При ураженні легенів вона стає роздутою з характерними втягнутими міжреберними проміжками.
5
При відсутності своєчасного лікування на початку хвороби настає друга стадія запалення легенів. Вона проявляється ознаками кисневої недостатності другого ступеня. Дихання стає аритмічним з періодичними зупинками. Синюшність з'являється вже не тільки навколо носогубного трикутника, а по всьому тілу. Стан малюка стає важким і починає загрожувати його життю.
6
Найчастіше на тлі різкого підвищення температури і сильної інтоксикації з'являються судоми і менінгіальний синдром: напруга потиличних м'язів, стан ступору, вибухне джерельця (у грудних дітей).
7
Визначити пневмонію у дитини напевно здатний тільки лікар, тому при кашлі і нежиті, що супроводжуються високою температурою, варто звернутися до нього негайно. Навіть при непідтвердженому діагнозі своєчасне лікування звичайної застуди допоможе уникнути вторинної пневмонії, що розвивається як ускладнення.