Як купити авто б/у. Як купити машину б у за документам.

Купівля автомобіля з пробігом - крок серйозний. І не тільки тому, що таке придбання потребує ретельної технічній перевірці. Будь-які грошові відносини з приватною особою, що не контролюються державою, сполучені з якоюсь часткою ризику. Можна досконально перевірити автомобіль на предмет несправностей, але ніяк не гарантувати, що машина не числиться в угоні. На які аспекти безпеки потрібно звернути увагу при купівлі транспорту у приватного власника?
Інструкція
1
Попросіть продавця пред'явити не тільки документи на автомобіль, але і паспорт або водійське посвідчення. Так ви зможете подивитися, хто насправді є справжнім господарем машини. Адже так звані перекупники набувають знятий з обліку автомобіль без реєстрації на себе. І в ПТС при продажу вписують відразу нового господаря. Мало того, що це не зовсім законно. В цьому випадку вийде, що всі можливі наступні проблеми доведеться вирішувати з колишнім господарем машини. А адже виникнути вони могли і в «проміжному ланці».
2
Перевірте автомобіль на угон самостійно. Для цього зробіть копію ПТС машини і зверніться до районного відділу ГИБДД або пост. На підставі даних інспектор може пробити номера і Vin-коди кузова і двигуна. Звичайно, такий віртуальний огляд не може дати 100 відсоткової гарантії, що машина не числиться в угоні. В цьому випадку перестрахуйтеся: знімайте машину з обліку разом з продавцем, не укладаючи до цього моменту з ним ніяких договорів.
3
Номери кузова і двигуна огляньте разом з інспектором. Вас повинні насторожити нечитабельним цифри, сильна корозія на місці номера, сліди зварювальних робіт. Або, навпаки, на старій машині новенькі, блискучі цифри. В цьому випадку інспектор зобов'язаний відправити такий автомобіль на експертизу.
4
Оформляйте автомобіль у власність тільки через договір купівлі-продажу. Для цього вам треба звернутися в нотаріальну контору або агентство-посередник в таких угодах. Вони є близько кожного великого відділу ГИБДД. Нотаріуса вибирайте самі, а не піддавайтеся на вмовляння продавця, що у нього є «своя людина».
5
Особливо уважно поставтеся до процесу передачі грошей. Якщо сума дуже велика, є сенс скористатися банківською осередком або переказом грошей на рахунок карти. Перед передачею грошей особисто в руки перевірте їх у банку на справжність в присутності господаря машини. Безпосередньо при оформленні угоди віддайте гроші колишньому власникові тепер вже вашої машини.