Як пояснювати математику для школярів.

Щоб грамотно навчити дитину, учня в початковій школі, вирішувати математичні завдання, потрібно вміло донести до нього, що потрібно виконувати, щоб в результаті вийшов правильну відповідь. Він повинен мати уявлення про те, що він вважає і для чого, вміти аналізувати.
Інструкція
1
У рішенні задач з математики головне - це вміти виділяти умову, а також питання. І чим більше потрібно знайти, тим більша кількість маніпуляцій потрібно провести.
2
Навчіть дитину виділяти з тексту завдання ключові слова: «купили/продали», «дали/взяли», «поклали/забрали». Розкривайте сенс тих чи інших слів дитині. Тобто якщо йому щось подарували або його чимось пригостили, значить, у нього додалося; якщо забрали або забрали - відповідно поменшало.
3
Обов'язковою і методично вірним умовою навчання дітей розв'язання математичних задач є наочність. Малюки поки не вміють оперувати абстрактними поняттями, тому, так чи інакше, їм доведеться пояснювати все на конкретних прикладах. Приміром, у мами є 6 кубиків, 2 з них вона віддає дитині і просить порахувати, скільки кубиків у неї залишилося. Дуже важливо також, щоб всі дії проводилися самими дітьми. При цьому вони повинні вголос промовляти, що вони роблять і навіщо. Так розвивається зорова, слухова, моторна пам'ять.
4
Обов'язково підказуйте дитині, як розрізняються частина і ціле. Припустимо, ви берете мандарин і ділите його на часточки. Сам фрукт, таким чином, є цілим, а часточки - частинами. Потім попросіть малюка порахувати, зі скількох частин складається мандарин.
5
Потім приберіть половину часточок і попросіть порахувати, скільки залишилося. Коли дитина вважатиме, запитаєте, яким ще способом можна знайти рішення цієї задачі. Відповідь - віднімання. А якщо до першої частини додати друга, то вийде мандарин. Для цього їх потрібно скласти.
6
І заключний етап навчання: повторення, аналіз вивчених дій. Нехай малюк по пунктах розповість, яким була умова, яким - питання, що він зробив для отримання відповіді. Коли алгоритм буде засвоєний, дайте дитині аналогічне завдання для самостійного рішення.
Корисна порада
Починати слід з найпростіших завдань, щоб у малюка не склалися негативні враження про навчальний процес.