Як поливати, економлячи час, сили і воду.

Доглядаючи за рослинами в саду і городі, не забувайте їх регулярно поїти. Економлячи воду, не поливайте сильним струменем, яка може розмити грунт, деформувати листя і оголити коріння.
Вам знадобиться
  • - мульча;
  • - шматок пластикової труби, заповненої гравієм;
  • - поліетиленова плівка;
  • - садовий шланг;
  • - насадка з регулятором напору води.
Інструкція
1
В першу чергу поливайте ті рослини, які цього найбільше потребують. До них відносяться контейнерні культури в теплицях або оранжереях. Пам'ятайте, що недавно посаджені і ще неукоренівшіеся рослини не отримують достатньо води з глибинного грунту. Вони харчуються з поверхневих шарів грунту з бистроіспаряющейся вологою. Рясно поливайте латук, шпинат, горох, квасоля, томати.
2
Економлячи свої сили і час, використовуйте в якості мульчі (речовин, що покривають верхній шар грунту і зберігають його вологість), водосберегающие матеріали: сіно, солому, тирсу, гній, листя, компост. Якщо мульча складається з дрібних частинок, достатній шар в 4-5 см. Застосовуючи більш пухкі речовини (наприклад, солому), збільште товщину покриття до 10-15 см.
3
Періодично ретельно просочуйте грунт водою. Не думайте, що короткочасні поливи економлять воду і ваш час. Проливаючи тільки верхній шар, ви не препятствуете швидкому випаровуванню вологи. Рослини не отримують її в достатній кількості і доводиться часто повторювати процедуру.
4
Поливайте ввечері або в похмурий день, уникаючи втрат вологи при випаровуванні і зберігаючи листя культур від опіків. Саджаючи дерево або чагарник, закопайте шматок пластикової труби, заповнивши його гравієм. Направте нижній кінець на кореневу систему, а верхній залиште на поверхні. Цей нехитрий спосіб дозволить вам точково доставляти воду до коріння рослин.
5
Застосовуючи горщики з пористого матеріалу або плетені підвісні корзини, оберніть їх внутрішню поверхню поліетиленом, залишивши лише дренажні отвори. Це допоможе вам уникнути втрати вологи через бічні сторони контейнерів.
6
Використовуйте об'ємні ящики, що вміщають більше компосту і рідше вимагають поливу. Володіючи колекцією невеликих горщиків, згрупуйте їх. Посухостійкі рослини розташуйте в сонячних місцях, наприклад в патіо. Зменшуючи випаровування, замульчируйте поверхню гравієм або каменями.
7
Для ручної подачі води до важкодоступних ділянках саду або оранжереї з контейнерними рослинами, використовуйте пластиковий шланг. Економлячи воду і свої сили, обладнайте лінію поливу насадкою з регулятором напору води.