Як надати першу допомогу при укусі отруйної змії.

З настанням теплих днів, городяни, стомлені без чистого повітря, починають масові виїзди на природу. Але тут, крім відносно нешкідливих комарів, їх може чекати реальна небезпека - прокидаються після зимової сплячки змії, деякі з яких можуть бути отруйні. Укуси їх дуже небезпечні, і вам необхідно знати, як надати першу допомогу, щоб поїздка на природу не закінчилася погано.
Вам знадобиться
  • - бинт;
  • - йод.
Інструкція
1
Бувають випадки, коли людина навіть може не відчути укусу отруйної змії, наприклад, продираючись через колючий чагарник. При перших ознаках отруєння отрутою огляньте тіло, особливо ноги. До таких ознак належать біль, що виникла на місці укусу і швидко з'являється набряк навколо нього. Постраждалий може відчути лихоманку, сильну нудоту, м'язову слабкість. У нього може з'явитися сонливість і виступити холодний піт. Зазвичай після такого події дихання утруднюється, в очах двоїться. На місці укусу можна побачити одну або дві точкові ранки або подряпини, на кінцях яких ясно видно проколи шкіри від зубів.
2
Якщо всі ознаки, включаючи слід від укусу, в наявності, не панікуйте і постарайтеся зберігати спокій. Негайно пошліть кого-небудь в найближчий населений пункт за медичною допомогою. Якщо є телефонний зв'язок, викличте МНС по мобільному. Для всіх операторів існує єдиний номер 112. Для виклику швидкої медичної допомоги для Мегафона, МТС, TELE-2, НСС і СІТІ наберіть 030, для Білайну - 003, для Skylink - 03.
3
Обмежте рухливість людини, постраждалого від укусу, щоб отрута не почала поширюватися по тілу. Він повинен лежати горизонтально в повному спокої. Уражену ногу прив'яжіть до здорової мотузкою або бинтом, щоб вона не смикалася конвульсивно. Якщо змія укусила в руку, то зафіксуйте її пов'язкою в зігнутому положенні.
4
Почніть промивати рану проточною водою і сильно стискайте місце укусу, видавлюючи потрапив в тіло отрута. Якщо ви впевнені, що на вашій слизової в роті і яснах немає ран і подряпин, висмоктуйте отруту з рани, стиснувши зубами тканини тіла навколо неї, одночасно видавлюючи і висмоктуючи отруйну рідину, яку треба негайно спльовувати. Робіть це протягом 15-20 хвилин. Така перша допомога дозволить вивести з організму укушенного від 20 до 50% отрути. Вам не слід побоюватися отруєння, оскільки ви негайно спльовувати отрута, і він не встигає всмоктатися в вашу кров через слизову рота.
5
Обробіть ранку йодом, а на місце укусу накладіть щільну, здавлюючу пов'язку. Коли набряк почне спадати, ослабляйте її, щоб тканина не врізалася в тіло. Інтенсивно поїть постраждалого чаєм, водою, щоб разом з сечею з організму виводилися токсини. Якщо виникне необхідність, зробіть штучне дихання і масаж серця. Доставте укушенного в найближчий медичний пункт, де йому введуть противозмеиную сироватку.
Зверніть увагу
Ні розрізати ранку від укусу, ні припікати її розпеченими предметами нельзя.Не накладайте джгутів і сдавливающих пов'язок вище місця укуса.Не давайте потерпілому алкоголь, це тільки погіршить його стан