Як правильно поводитися під час здачі іспиту.

Складання іспиту - дуже хвилюючий момент для випускників і студентів. Їм належить знайти відповіді на численні запитання в різних галузях знань. Щоб отримати «відмінно» і не викликати підозр або сумнівів у викладача, необхідно правильно поводитися під час складання іспиту.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - ручка.
Інструкція
1
Перед усним іспитом обов'язково пробіжіться по вопросам. Складіть план відповіді, який повинен складатися з основних тез по темі. Важливо не стільки зазубрити інформацію «від корки до корки», скільки добре розуміти логіку відповіді.
2
При підготовці до відповіді намагайтеся контролювати своє тіло. Пам'ятайте, що, в більшості випадків викладачі бачать, коли учні списують. Якщо ви не дуже добре готові до іспиту, виберіть одяг спокійних тонів, не використовуйте яскраві аксесуари, які будуть акцентувати увагу на кожному вашому русі. Пам'ятайте, що важливо не тільки правильно поводитися під час складання іспиту, а й добре виглядати, бути охайно одягненим і причесаним.
3
Найкомфортніше положення двох осіб при розмові - перпендикулярно один до одного. Якщо ваш стілець поставлене так, що «зони комфорту» не створюється, спробуйте відредагувати своє становище, повернувши трохи тіло в правильну сторону (наприклад, присядьте боком).
4
Коли ви сіли відповідати, починайте говорити бадьоро, що не запинаючись, але намагайтеся не використовувати активну жестикуляцію. Рухи рук можуть як видати ваше хвилювання, так і змусити викладача думати, що у вас не вистачає слів для висловлення думок, тому ви і допомагаєте собі руками. Будьте стримані, але не скуті.
5
При відповідальна не утиканої носом в листок з написаним при підготовці. Чекаючи своєї черги, спробуйте запам'ятати основні тези, поняття, перерахування. Екзаменатор може взагалі забрати написане чи попросити вас розповісти своїми словами. Тому обов'язково сконцентруйтеся на своїй відповіді.
6
Якщо вам здається, що в голові «пусто», не турбуйтесь. Глибоко вдихніть, видихніть. Зосередьтеся на якомусь слові в вашій відповіді. Спробуйте піти за принципом «від часткового до загального», щоб розкрутити розповідь і згадати необхідну інформацію.
7
Обов'язково контролюйте свою промову. Виключіть слова-паразити, зайві вигуки, «мукання» і невиразні звуки. Все це створює саме несприятливе враження на екзаменаторів, видає ваше хвилювання і говорить про нездатність стримувати себе.
8
Щоб правильно поводитися під час складання іспиту, утримайтеся від вживання заспокійливих таблеток або настоянок типу «Валеріани». Вони ведуть до сонливості і сильної загальмованості. Також можуть викликати повну апатію, що призведе до небажання згадати той матеріал, який ви знаєте. Найбезпечнішою визнається настоянка «Піона». Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем перед її вживанням.