Як обладнати акваріум.

Акваріумне обладнання дозволяє підтримувати в ньому кліматичні умови, сприятливі для його мешканців. Також акваріуми оснащують освітлювальними приладами і фільтрами для очистки води.
Інструкція
1
Лише самий маленький настільний акваріум кулястої форми можна не обладнувати нічим. Просто помістіть в нього риб, періодично їх годуєте і міняйте воду. Кисень ж буде розчинятися в ній за рахунок природної дифузії.
2
Більші акваріуми (об'ємом близько 30 літрів) слід в обов'язковому порядку оснащувати мікрокомпресори. Вони бувають двох видів: з обертається крильчаткою і вібраційні. Перші більш надійні, зате другі більш ремонтопрігодни, і тому у власника, який вміє їх ремонтувати, служать навіть довше. Обов'язково прочитайте в інструкції до компресора, чи можна тримати його включеним цілодобово, або він вимагає періодичного відключення.
3
Якщо просто опустити шланг від микрокомпрессора в воду, вийдуть нечисленні великі бульбашки, що піднімаються з великою швидкістю. Це не тільки негарно: вони досягають кордону між водою і повітря настільки швидко, що дифузія кисню майже не встигає відбуватися. До того ж, такі бульбашки можуть турбувати і навіть травмувати риб. Щоб цього уникнути, використовуйте насадки на шланг. Вони змушують стиснене повітря проходити через безліч пір. Від цього бульбашок стає більше, але самі вони значно зменшуються в розмірах і піднімаються порівняно повільно. Найчастіше такі насадки замасковані під камені, що лежать на дні акваріума.
4
Існують риби, комфортно почувають себе при більшій температурі води, ніж кімнатна. Для них доведеться обладнати акваріум нагрівачем. Потужність його (25 або 50 Вт) вибирайте в залежності від обсягу судини. Найкраще використовувати такий прилад, який забезпечує номінальну температуру, будучи постійно включеним. Нагрівачі, що працюють спільно з регулятором, мають запас потужності. У разі виходу автомата з ладу вода виявиться перегрітою, що загрожує її мешканцям загибеллю. У кожному разі експлуатацію нагрівача слід негайно припинити у разі порушення його герметичності.
5
Досить великий акваріум (об'ємом близько 50 літрів) доцільно оснастити фільтром. Цей прилад постійно пропускає воду через фільтруючий елемент за допомогою невеликого насоса. Але врахуйте, що міняти воду доведеться все одно, хоча й помітно рідше. До того ж, у міру забруднення буде необхідно замінювати і сам фільтруючий елемент.
6
Освітлення акваріума необхідно не тільки спостерігачам, але і самим його мешканцям. Одним з них досить видимого світла, а іншим потрібно і трохи ультрафіолету. У другому випадку використовуйте тільки такі ультрафіолетові лампи, які спеціально призначені для застосування в акваріумі. Будь-які інші небезпечні як для людей, так і для риб. Ніякі лампи не можна занурювати в воду навіть тільки колбою - якщо вона розіб'ється, вода може досягти електродів. Краще всього використовувати повністю герметичні або низьковольтні світильники.
7
Допоміжне обладнання підвищує комфортність поводження з акваріумом. Перш за все, до нього відноситься подовжувач, у якого кожна розетка має окремий вимикач. Він дозволяє роздільно управляти компресорами, нагрівачами, фільтрами і світильниками, не витягуючи їх вилки. Важливо, щоб усі вимикачі в такому подовжувачі були двополюсними. А щоб знати, чи не занадто велика (або мала) температура, встановіть з внутрішньої сторони однієї з бічних стінок акваріума термометр на присосці. Вони ні в якому разі не повинен бути ртутним.
Зверніть увагу
знеструмлюють будь-яке обладнання перед ремонтом і обслуговуванням.
Багато хто думає, що якщо черепаха живе у воді, то їй не потрібно виходити на сушу. Це в корені невірна думка. Водоплавним черепахам необхідний відпочинок поза водою, і для цього при утриманні її в акваріум потрібно поміщати невеликої острівець , на який черепаха зможе вилазити час від часу.
Вам знадобиться
  • Камені
  • Коряга
  • Оргскло
  • Екструдіонний пінополістирол
Інструкція
1
Найпростіше рішення острівця для черепахи - підібрати кілька каменів, які потрібно добре зафіксувати у стінки або один на одному таким чином, щоб частина каменю височіла над водою. Потрібно простежити, щоб кут нахилу був невеликий, щоб вашому вихованцеві було легко забиратися наверх.
2
Також можна зробити черепасі вихід на сушу з корча. Для цього потрібно підібрати досить широку корч, або зміцнити нагорі спеціальний майданчик з дощечки (тільки не фанери).
3
Також острівці можна робити з пластини оргскла, пінопласту та інших синтетичних легких матеріалів. Однак цей спосіб підходить тільки в тому випадку, якщо ваші черепашки невеликі. Так як великі черепахи дуже сильні, і зможуть легко розламати тендітні конструкції. Острівець можна прикрасити яванским мохом.
4
Також можна вирізати острівці з екструдованого пінополістиролу, поверхня залити піною, і поки вона не застигла, присипати її дрібним грунтом для декору. Кріпити такий острівець найкраще клеєм прямо до скла. Не забудьте про зручний ухил.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=TE3QzbK6oog
Зверніть увагу
Якщо у вас велика черепаха, потрібно прибрати з акваріума великі камені, вона може розбити ними скло акваріуму.
Корисна порада
Над острівцем можна повісити лампу, черепахи дуже люблять виходити і грітися під теплим світлом. Також на острівці зручно давати корм, щоб не бруднити воду.