Як вибрати окуляри для плавання.

Плавання - один з найпопулярніших видів спорту, в якому не існує обмежень ні за статевою ознакою, ні за віком. Їм можна займатися в будь-який час року як в природних водоймах, так і в басейні. Але якщо в природному водоймищі можна плавати і без спеціальних окулярів, то для басейну це обов'язковий атрибут, що оберігає очі від хлорованої води.
Інструкція
1
Вибирати окуляри для плавання слід з урахуванням розміру голови. Зараз вони випускаються трьох типорозмірів - дитячі, середнього розміру і для спортсменів з головою великої форми. Якщо ви відвідуєте басейн час від часу, плаваєте в ньому тільки для свого задоволення, придбайте звичайні аматорські окуляри для плавання, які підходять вам за розміром. У них не буває, як правило, спеціального антизапітніває покриття «антифог» і м'яких силіконових прокладок, що оберігають шкіру навколо очей від здавлювання. Але для того щоб із задоволенням і комфортом поплавати годину-півтори, це не обов'язково.
2
Тим, для кого заняття спортом стали регулярними, слід вибрати окуляри для тренувань. Для очок такого типу покриття «антифог» обов'язково так само, як і оберігають шкіру м'які неопренові або силіконові прокладки в тих місцях, де окуляри притиснуті до неї. Ви можете вибрати тренувальні окуляри з полікорбонатнимі лінзами великого обсягу, в яких знижена можливість запотівання.
3
Будь-які окуляри для плавання повинні забезпечувати герметичне прилягання. Щоб вони сиділи правильно, одягайте їх на область нижче брів. Регульована гумка повинна проходити через область потилиці. Якщо нахилити голову, як при плаванні, - то через верхню точку. Окуляри з регульованою шириною перенісся допоможуть вам забезпечити більший комфорт у воді, особливо якщо відстань між зіницями у вас помітно відрізняється від стандартного.
4
Людям, у яких чутлива шкіра навколо очей, краще відмовитися від окулярів з силіконовою прокладкою - після 1-2 годин плавання навколо очей можуть залишитися сліди, які довго не проходять. Виберіть окуляри з мікропористими прокладками, вони триматимуться також щільно, якщо гумку затягнути трохи сильніше. Слідів навколо очей у вас не залишиться, навіть якщо у воді ви пробудете довго.
5
Зараз можна придбати окуляри для плавання, призначені для людей з ослабленим зором. Відомі фірми навіть можуть запропонувати лінзи з різними діоптріями для тих, у кого вони відрізняються для правого і лівого ока.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=EHD5Ee7GSjc
Корисна порада
Окуляри для плавання вважаються спортивним спорядженням, тому обов'язково прочитайте інструкцію по користуванню ними перед тим, як стрибнути в басейн.