Як здати кімнату без посередника. Як здати апартаменти.

Власник має право отримати дохід, здаючи в оренду зайву житлову площу. При використанні послуг посередників, всю юридичну форму укладання угоди вони беруть на себе. Крім того, підшукують орендаря, показують потенційним квартирантам житлоплощу. Якщо ви не плануєте користуватися посередницькими послугами, всю роботу доведеться взяти на себе.
Вам знадобиться
  • - паспорт; - Правовстановлюючі документи на житло; - Договір; - Свідки.
Інструкція
1
Подбайте про косметичний ремонт, здаючи вільну кімнату. Наведіть житло в повний порядок. Квартиронаймачі більш охоче знімають кімнату, в якій є меблі, працюють всі розетки, вимикачі, сантехніка. Якщо ж щось буде в несправному стані, шукати квартирантів вам доведеться значно довше.
2
Додайте рекламні оголошення в засобах масової інформації, проінформуйте всіх знайомих, родичів, товаришів по службі, що ви здаєте вільну кімнату. Нерідко квартиронаймачі знаходяться серед знайомих. Це значно спрощує завдання пошуку.
3
Здавайте кімнату на будь-який термін, протягом якого вам не потрібно вільне житло. Всі умови оренди, термінів, оплати ви зобов'язані вказати в договорі. Незалежно від того, здаєте ви кімнату знайомим, їх родичам або зовсім стороннім людям, уважно ознайомтеся з документами, що засвідчують особистість орендарів. Запросіть свідків, у присутності яких ви оформите договір оренди житла і отримаєте грошові кошти.
4
Складіть договір оренди у двох примірниках, написаних від руки. Вкажіть повні реквізити орендодавця і квартиронаймачів, докладно опишіть всі умови оренди, оплати, термінів, у які грошові кошти повинні надходити на ваш рахунок або передаватися особисто в руки. Якщо в кімнаті є меблі, побутова техніка, зробіть докладний опис з коротким зазначенням технічного стану, в якому всі передано орендарям. Не забудьте внести умови дострокового розірвання договору оренди. Під документом поставте підписи орендодавця, орендарів та свідків.
Зверніть увагу
Відповідно до російського законодавства, з будь-якого виду доходів ви зобов'язані виплачувати прибутковий податок у розмірі 13%. Тому відразу після укладення договору зробіть з нього ксерокопію, зверніться до територіального відділення Федеральної податкової служби, пред'явіть оригінал і ксерокопію договору. По закінченню календарного року ви зобов'язані знову звернутися в ФУГНС для заповнення декларації форми 3-ПДФО.