Як не заблукати в лісі.

Літо - прекрасна пора для збору ягід, горіхів і грибів у лісі. Однак даний період є не тільки прекрасним, але і небезпечним, оскільки щорічно в лісах втрачається величезна кількість людей. Збираючись на лоно природи, слід вивчити безліч перевірених способів, які вам допоможуть не заблукати в лісі.
Вам знадобиться
  • - компас;
  • - мобільний телефон.
Інструкція
1
Перш ніж вирушити в ліс, повідомте своїм рідним чи знайомим, куди ви збираєтеся йти і приблизний час повернення. Адже може трапитися так, що ви заблукаєте і не зможете викликати допомогу. Важливо мати при собі повністю заряджений мобільний телефон, приберіть його в пакет, щоб він не промок.
2
Бажано відправлятися в ті місця в лісі, які вам вже знайомі і де ви були не один раз. Якщо ви вирішили піти в новий район, бажано взяти з собою людину, який знайомий з цими місцями. Не довіряйте випадковим попутникам. Але якщо ви все-таки вирушили в ліс самостійно, намагайтеся запам'ятовувати дорогу, можна навіть позначати дерева маркером. Будьте відповідальні і подумайте добре, чи варто з собою брати дітей.
3
Попередньо вивчіть малознайому місцевість за допомогою карти, не нехтуйте даної деталлю. Тим більше, її можна скачати в інтернеті на туристичних сайтах. Вивчіть ретельно розташування лісового масиву, що знаходяться поруч селища і дороги. Постарайтеся запам'ятати, в якій стороні вони знаходяться, щоб можна було зорієнтуватися в тому випадку, якщо ви заблукаєте.
4
Існують певні орієнтири, які допоможуть не заблукати в лісі. Наприклад, у пошуку потрібної сторони світу вам допоможуть мурашники і мох, які завжди розташовані з південної і північної сторони дерева відповідно. Вночі можна визначити свій шлях, дивлячись на Полярну зірку, яка розташовується на півночі. Лісові ягоди також здатні вказати правильний шлях: з південного боку вони мають червоний колір, з північної - злегка зеленуваті.
5
Якщо ви все-таки заблукали, не панікуйте і заспокойтеся. Прислухайтеся до оточуючих вас звукам, можливо, поруч знаходиться шосе або залізниця. Постарайтеся залізти на дерево, так ви зможете краще розглянути місцевість або побачити дим від багаття. Запам'ятайте, в якій він осторонь і слідуйте в тому напрямку. Ні в якому разі не втрачайте надії на порятунок.
Зверніть увагу
Якщо Ви виявили в лісі стежку, не поспішайте йти по ній: вона може виявитися звірячої і захопити Вас вглиб лісу. Визначити, звіряча це стежка або протоптана людьми, просто. Пройдіть по ній з десяток метрів: якщо Вам важко пробиратися крізь густі гілки, значить, по цій стежці ходять звірі.
Корисна порада
Найголовніше - Чи не панікувати! Слід заспокоїтися, зупинитися і подумати. Ягоди і фрукти в період дозрівання набувають забарвлення зрілості спочатку з південної сторони.