Як запобігти появі бур'янів.

Напевно основна маса садівників і городників погодиться з тією думкою, що набагато простіше запобігти появі бур'янів, ніж потім з ними боротися. Доглянутий і красивий дачну ділянку без бур'янів стане своєрідним обличчям вашого саду.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - перегній;
  • - солома;
  • - поліетилен.
Інструкція
1
Намагайтеся уникати частих скопуванням ділянки, не перестарайтеся. Занадто ретельне і завзяте обробіток ґрунту здатне привести до того, що насіння бур'янів виявляються на верхній частині грунту і отримують достатню кількість тепла і світла, що й сприяє їх активному росту. Зведіть до мінімуму вскапиваніе земельної ділянки, обробляйте грядки в міру необхідності. Перед посадкою овочів або квітів покрийте грунт невеликим шаром перегною або спеціальними матеріалами, які запобігають ріст бур'янів.
2
Щоб позбавити насіння бур'янів світла, накрийте грунт шаром соломи або перегною. Завдяки користь мульчування, рослини і квіти зберігають прохолоду і вологу, тому довше радують своєю красою і активним ростом. Мульчування здатне запобігти появі і ріст бур'янів, позбавляючи їх світла і тепла. Крім того, органічна мульча приваблює безліч комах, які поїдають сміттєві рослини. Підтримуйте шар в п'ять сантиметрів.
3
Щоб запобігти появі бур'янів, необхідно подбати про те, щоб одержана насіння для посіву овочів, зелені або газонної трави були якісними. Насіння повинні бути без сторонніх домішок. Те ж саме стосується і дерну, при покупці уважно огляньте його.
4
Якщо ж бур'яни з'явилися на вашій земельній ділянці, найпоширенішим і популярним методом боротьби з ними є механічне видалення трави спільно з кореневою системою. При цьому виконуйте певну обережність: у жодному разі не струшуйте рослини, щоб не допустити висипання насіння в землю. Намагайтеся повністю видалити всі кореневища, інакше з решти шматочків незабаром виростуть нові сусіди.
5
Для запобігання повторного відростання бур'янів на вільній території проведіть соляризацію. Для цього скопані і повністю підготовлені грядки укрийте прозорим поліетиленом, присипте його краї землею або придавите камінням. В яскраві сонячні дні грунт добре прогріється під плівкою, і висока температура буде діяти згубно не тільки на бур'яни, а й на патогенні грибки і мікроби.