Як розпалити багаття без допомоги пального.

Жодна ночівля в лісі для любителів природи не може обійтися без багаття. Та й звичайному пікніка, на який вибралися втомлені городяни, багаття надає додаткову принадність.
Інструкція
1
Дуже важливо правильно вибрати місце для багаття. Його не можна розводити на торфовища: вогонь проникає глибоко всередину, і його буває дуже складно загасити. Невідповідним місцем для вогнища буде хвойний сухостій або молодняк - це дуже горючий матеріал. Великий ризик, що вогонь перекинеться на стовбури. Не можна також розводити багаття під кроною дерева - вогонь пошкодить коріння і кору, і дерево може загинути.
2
Вибравши місце, очистіть його від сухих гілок, листя, хвої і окопатися канавкою. Лопаткою або сокиркою зніміть верхній шар дерну, щоб не пошкодити його, і покладіть травою вниз за межами наміченого кострища.
3
У суху погоду зазвичай немає проблем з розведенням багаття. Для розпалювання найкраще використовувати бересту, дрібні сухі гілки, опале хвою. Складіть з них курінь і запалюйте сірником. У міру того як розгорається багаття, підкладайте більші дрова.
4
У сиру погоду в якості розпалювання можна використовувати нижні відмерлі гілки хвойних дерев і все ту ж бересту, недогарки свічок, газети. Щоб змусити розгорітися сирі гілки, потрібна повітряна тяга. Можна часто махати на вогнище шматком картону або використовувати повітряний насос для гумового човна або надувного матраца.
5
Після того як розвели невеликий багаттячко, укладіть на нього більш товсті дрова - вони будуть прогріватися, сохнути і поступово розгоратися. Однак необхідно мати запас сухого хмизу, щоб у разі необхідності підтримати згасаючий вогонь.
6
Якщо ви розводите вогнище взимку, приберіть сніг до самої землі або укладіть на нього товсті дрова. В якості розпалювання зберіть тонкі сухі гілки, зламані вітром і повисли на деревах. Складіть підпал на землі або на настилі з дров шалашиком. При необхідності використовуйте суху папір - наприклад, газети. Добре горить зелена хвоя, правда, при горінні дає чорний смолистий дим.
Зверніть увагу
Обов'язково загасите вогонь, коли йдете зі стоянки, і покрийте вогнище знятим дерном.