Як не потрапити під блискавку.

Блискавка являє собою серйозну загрозу для людей. 90% нещасних випадків у грозу відбувається з тими, хто перебуває на відкритих просторах. Сховавшись в приміщенні або в лісі під деревами, при дотриманні певних правил, можна вберегти себе від потрапляння цього гігантського електричного розряду.
Інструкція
1
Не користуйтесь під час грози мобільним телефоном: працюючий пристрій випромінює електричний заряд, що притягає блискавку. Людина, що тримає в руці металевий предмет або працюючий електроприлад, втрачає шанс вижити, оскільки розряд блискавки, що проникає всередину, буквально спалює внутрішні органи.
2
Тримайтеся подалі від антен, металевих конструкцій, електропроводів і вологих стін, якщо гроза застала вас на вулиці. Не ховайтеся під навісами і високими самотньо стоять деревами, особливо під дубом, коріння якого глибоко йдуть в землю. Уникайте знаходження на височинах і відкритих просторах. Грозу найкраще перечекати, присівши навпочіпки під невисокими насадженнями, сховавшись у лісі, в невеликих поглибленнях або біля підніжжя високих схилів.
3
Якщо гроза застала вас в полі, сядьте навпочіпки і прийміть позу ембріона, пригнувши голову до колін і обнявши їх руками. Перечекайте 30 хвилин після удару останньої блискавки, перш ніж почати рух. Вийдіть з води і перейдіть якнайдалі від водойми, якщо гроза застала вас при купанні.
4
Не стійте на землі, що має характерні розломи. Такі «гніздів'я блискавок» є найбільш провідними ділянками ґрунту. Перебуваєте якнайдалі від інших людей, щоб блискавка, що потрапила в одного, чи не вразила декількох.
5
Зупиніться на узбіччі і перечекайте грозу в автомобілі, який досить добре захищає знаходяться всередині людей. Не забудьте тільки закрити вікна і опустити антену. Не торкайтеся дверних ручок та інших металевих деталей салону.
6
Вимкніть побутову техніку, якщо під час грози ви перебуваєте в приміщенні. Не торкайтеся до водопровідних кранів, тримайтеся подалі від дверних і віконних прорізів. Чи не топіть каміни і печі: дим, як і вода, є хорошим провідником електрики. Не мийте посуд і не приймайте в грозу душ.
Зверніть увагу
Ознака насувається розряду блискавки - волосся, що піднімаються біля коріння. Відчувши це, пригніться і відбіжіть в сторону, намагаючись триматися якомога ближче до землі.