Як визначити дальтоніка.

Повноцінне зір дозволяє вам бачити світ у всіх його барвах і з усіма відтінками. Однак у людей зустрічаються різні відхилення в сприйнятті кольорів, аж до «чорно-білого» зору. Такі люди називаються дальтоніками, вони протягом довгого часу часто самі не знають про свій відхиленні.
Інструкція
1
Особливість зорового сприйняття людини полягає в тому, що колір обробляється рецепторами сітківки, званими колбочками. Їх всього три види, кожен має свій тип цветочувствітельності: червоний, зелений і синій. У звичайних людей, яких по-науковому називають трихромати, присутні всі три види колбочок. У випадку, якщо один з видів відсутня, у людини виникає кольорова сліпота, звана протанопія, або дальтонізм.
2
Термін «дальтонізм» стався від імені Джона Дальтона. Він і його братися страждали від народження цветослепотой на червоний колір. Сам Дальтон дізнався про своє відхиленні тільки в двадцять шість років. Цей дефект зору Джон описав у своїй книзі. Після цього будь-яке порушення колірного зорового сприйняття стало називатися дальтонізм.
3
В силу вищевикладеного можна зробити висновок, що чисто зовні людина, що страждає на дальтонізм, не буде відрізнятися від всіх інших. У більшості випадків набута кольорова сліпота настає при вікових змінах або може бути викликана прийомом різних медикаментів. Якщо людина перенесла травму ока, що зачіпає зоровий нерв або сітківку, це, звичайно, може бути помітно. І варто пам'ятати, що далеко не у всіх випадках травми очей призводять до порушень сприйняття кольорів.
4
Через генетичної особливості дальтонізм часто зустрічається серед чоловіків, жінки виступають лише як носій гена. Так, жінки тільки в 0,4% випадків страждають різними ступенями цветослепоти.
5
Щоб перевірити цветочувствітельность, в медицині використовуються картинки, які в різних відтінках демонструють цифри або образи. За ступенем сприйняття фахівець визначає, наскільки зір пацієнта близько до норми.
6
Якщо ви жінка, і ваш чоловік дальтонік, є шанс, що якщо у вас народиться син, він теж може погано відрізняти кольору. Допологова діагностика дозволяє перевірити ймовірність успадкування цього відхилення, але не рекомендується лікарями, так як при цьому піддаються ризику і мати, і плід.