Як орієнтуватися в лісі одному.

В лісі може заблукати кожен, навіть найдосвідченіший грибник. Завжди беріть з собою мобільний телефон, майте з собою сірники, ніж, воду. Одягайте яскравий одяг. Навряд чи ви заблукаєте, якщо будете мати з собою сучасний приймач GPS. Однак існує ряд прийомів, які допоможуть вам уникнути неприємної ситуації в лісі , коли ви не уявляєте, куди вам йти і що робити.
Інструкція
1
В першу чергу запам'ятайте прикмети, які допоможуть вам визначати сторони світу без допомоги компаса, якого у вас може не бути під рукою. Є фактом, що в літній час сонце знаходиться в 7:00 ранку на сході, в 13 годин на півдні і в 19 годин на заході. Тому в сонячний день, якщо у вас є з собою годинник, можна визначити напрямок, куди слід іти. У будь-якому випадку приблизно з 10 до 17 годин сонце буде знаходитися від вас південніше, а не північніше.
2
Якщо ви відправляєтеся в ліс в хмарний, похмурий день, вам допоможуть зорієнтуватися інші прикмети. Сонце більше нагріває південну сторону дерев, пагорбів та інших предметів. Наприклад, мох на камені росте тільки з північного боку. Подивіться на кору берези: з південного боку її кора завжди біліша і чистіша, ніж з північної. Гілки окремо стоїть дерева густіше і довше з південної сторони. Лишайники і мохи ростуть з північної сторони ствола.
3
Якщо ви бачите в лісі пень, зверніть увагу на розташування річних кілець на зрізі: на північ відстань між кільцями менше, ніж на південній стороні пня.
4
Мурашник, розташований біля дерева або каменю, знаходиться на південь від нього. У окремо розташованої мурашника південна сторона більш полога, а північна - більш крута.
5
Якщо ви заблукали в лісі взимку, дотримуйтесь того ж головному правилу: південна сторона більше обігрівається сонцем, тому, наприклад, сніг тане на південь від дерева або каменю швидше.
6
Звуки залізниці, автотраси, шум затоки також допоможуть вам зорієнтуватися в лісі . Лай собак означає, що десь щодо рядом швидше за все знаходиться населений пункт.
Корисна порада
Перед тим, як зайти в ліс, запам'ятайте, де сонце, дорога, річка (затока), високовольтна лінія або населений пункт. Будьте уважні до о всьому, що бачите навколо себе, помічайте особливі орієнтири. Це можуть бути дороги, вишки, канави, дерева або пні нестандартної форми.