Як відкрити салон краси на свої заощадження.

Організація салону краси - справжнісінький жіночий бізнес. Зазвичай займатися ним починають ті жінки, хто має освіту перукаря, візажиста чи косметолога, підкріплене відповідним досвідом самостійної роботи. Але однією хорошою і затребуваною спеціальності для організації бізнесу недостатньо. Потрібні організаторські здібності і стартовий капітал. Чи можна відкрити салон краси на власні заощадження?
Вам знадобиться
  • - приміщення;
  • - обладнання;
  • - витратні матеріали;
  • - персонал;
  • - грошові кошти;
  • - підприємницькі навички.
Інструкція
1
Оцініть свій «внутрішній потенціал», перш ніж братися за організацію салону. Володієте ви необхідними діловими якостями і підприємницькою хваткою? Бізнес в будь-якій сфері вимагає не тільки володіння спеціальними знаннями і вміннями в обраній сфері діяльності, але і організаторських навичок, якими володіє далеко не кожен хороший фахівець. Будьте готові до того, що на перших порах вам доведеться працювати без винагороди.
2
Проведіть ревізію своїх фінансових можливостей. Якщо ви розраховуєте тільки на власні заощадження, ваші стартові можливості будуть, ймовірно, обмежені. Щоб прийняти зважене рішення про початок бізнесу, складіть кошторис витрат, включивши в неї витрати на оренду приміщення, купівлю або оренду обладнання, зарплату найманим працівникам. Не забудьте про витратні матеріали, без яких салону краси важко обійтися.
3
Відштовхуючись від фінансової сторони організації салону, складіть докладний бізнес-план. Він буде потрібно не стільки для залучення додаткових коштів, якщо такі знадобляться при розширенні справи, скільки для приведення в порядок своїх думок. Розпишіть етапи розвитку свого підприємства як мінімум на три-чотири роки. Стільки зазвичай потрібно для повної окупності підприємства. Складіть видаткову частину плану, розрахувавши помісячно витратні статті.
4
Окремо прорахуйте витрати на заробітну плату персоналу, платежі в недержавні фонди та податкові відрахування. Вони складуть основну частину витрат. Не забудьте і про дрібніші поточні платежі: оплату комунальних послуг, канцелярського приладдя. Інакше ви будете неприємно здивовані, коли ваші реальні витрати на бізнес перевищать заплановані.
5
Визначте клас салону, який ви хочете створити. Практика показує, що найбільш рентабельні не елітні салони або студії краси, а заклади, розраховані на менш заможних клієнтів, що належать до середнього класу. Від класу салону залежатиме рівень ваших витрат на бізнес. Почавши з малого, ви маєте всі шанси згодом вийти на більш високий, елітний рівень, коли це дозволять доходи від підприємства.
6
Передбачите в своїх планах можливість стороннього інвестування, навіть якщо і не плануєте ним скористатися на початковому етапі. Це може бути кредитна лінія в банку або позика у приватних інвесторів. Продумавши цю частину фінансового плану, ви позбудетеся від необхідності вишукувати кошти, які знадобляться на розвиток бізнесу, наприклад, якщо ви вирішите розширити спектр послуг.
7
Коли ви намалюєте для себе повну картину тих ресурсів, яких вимагатиме відкриття салону краси, прийміть остаточне рішення і приступайте до здійснення задуманого. Пам'ятайте, що навіть невелика перукарня, що зажадала мінімальних початкових вкладень, може з часом перетворитися на шикарний салон з постійним колом клієнтів.