Коли і Як садити полуницю.

Полуниця - одна з найбільш ранніх ягід, які визрівають середній смузі і на півдні Росії. Вона містить велику кількість вітаміну С, біофлавоноїдів і фенольних сполук, а також мікроелементи калій, магній і цинк. Полуниця очищає і зміцнює стінки кровоносних судин і відмінно загоює багато шкірні захворювання при зовнішньому застосуванні.
Вам знадобиться
  • - розсада полуниці;
  • - перегній або компост;
  • - суперфосфат;
  • - сірчанокислий калій або зола;
  • - вода для поливу.
Інструкція
1
Садити розсаду полуниці краще там, де раніше росли горох, квасоля, редька, городня зелень - петрушка, кріп, салат ... Не можна чергувати цю ягоду з томатами, картоплею, огірками, соняшником, топінамбуром. Поганим сусідом для полуниці буде малина, оскільки у цих рослин загальні шкідники.
2
Закладати плантацію полуниці краще в квітні або в серпні, коли скінчилася спека. Однак затягувати з посадкою теж не слід, інакше полуниця не встигне зміцніти і вкоренитися до початку заморозків. Пересаджувати розсаду краще з грудкою землі на коренях, а переносити на далекі відстані в широкому відрі або кошику. Якщо рослини довго перебували поза землі, можна опустити коріння в воду або гнійно-глиняний бовтанку на дві години.
3
Плантацію не можна розміщувати в сильно затіненому або болотистому місці. Перед посадкою грунт слід удобрити: на 1 кв.м 5-6 кг перегною або компосту, 50 г суперфосфату, 30 г сірчанокислого калію або, в якості заміни, 60 г деревної золи. Потім рясно полийте кожну лунку під розсаду. Відстань між кущиками полуниці має бути не менше 25-30 см. При посадці стежте, щоб сердечко знаходилося на рівні землі, інакше воно може загнити, і рослина загине.
4
Після посадки знову полийте плантацію і добре замульчируйте грунт. В якості мульчі можна використовувати торф, перегній, чорну плівку або лузгу. Якщо стоїть дуже спекотна погода, над розсадою можна влаштувати навіси з газет, щоб захистити від сонячних опіків і пересихання грунту.
5
Вуса послаблюють кущі і знижують врожайність, тому регулярно відщипувати їх, за винятком тих, які вирішили залишити для нової розсади. Для отримання хорошого посадкового матеріалу краще залишати не більше двох найперших вусів від кожного кущика. Після збору ягід ґрунт потрібно удобрити сумішшю суперфосфату і сірчанокислого калію з розрахунку по 25 г кожного компонента на кв.м. Замість калію можна використовувати деревну золу - 50 г на кв.м.