Як виростити тюльпани.

Тюльпани - багаторічні цибулинні рослини сімейства лілійних, дуже популярні у дачників і квіткарів. Вони рано розквітають, радуючи око власників яскравими фарбами і витонченою формою квітки.
Інструкція
1
Тюльпан розмножується вегетативно за допомогою цибулин. Висаджувати цибулини в грунт потрібно в середині вересня на глибину до 3 розмірів цибулини - це приблизно 15 см. Температура ґрунту на такій глибині в цей час року коливається близько 9 ° С - найсприятливіша для вкорінення цибулини.
2
Тюльпани воліють суглинні грунти з нейтральною або слаболужною реакцією. Бідну землю перед посадкою потрібно удобрити, внісши перегній або торф, золу. Можна використовувати спеціальні квіткові добрива «Кеміра-універсал» або Біотон.
3
Вибирайте для посадки сонячний, захищений від північного вітру ділянку. Не можна висаджувати тюльпани там, де росли томати, картопля та інші пасльонові - у них загальні збудники хвороб. Не рекомендується так само чергувати тюльпани з гладіолусами, айстрами та цибулею.
4
Після всхода тюльпанам потрібен регулярний полив - вони не виносять засухи. У міру необхідності просапуйте бур'яни і рихлите землю навколо квітів. На достатньо родючих і увлаженной грунтах головки тюльпанів великі, а їх колір яскравий і насичений.
5
В серпні цибулини потрібно акуратно викопати, висушити в затемненому продувається місці і в вересні посадити на нову ділянку. Якщо на цибулині з'явилася дитинко, її необхідно акуратно відокремити. Якщо тюльпани НЕ пересаджувати, вони вироджуються і втрачають сортові властивості - махровость, забарвлення і т.д. Тому пересадку елітних тюльпанів потрібно проводити не рідше, ніж раз на два роки.
6
Висаджувати цибулини можна і навесні, але тоді необхідно витримати їх достатній час при низькій температурі, якщо хочете, щоб тюльпани зацвіли в цей же рік. Для цієї мети підійде холодильник або льох, в якому температура не опускається нижче 0. Кількох місяців буде достатньо, щоб квіткова брунька визріла.
Тюльпани - одні з перших весняних квітів, які ви можете виростити у себе на ділянці. Ця рослина розмножується цибулинами, які перш, ніж порадують вас розкішними яскравими квітами, повинні перезимувати на грядці, висаджені в землю.
Вам знадобиться
  • - сечовина або аміачна селітра;
  • - органічні добрива;
  • - калійні і азотні добрива.
Інструкція
1
Щоб цибулини добре вкоренилися у відкритому грунті, його температура повинна бути 9-10 градусів. Тому їх садять восени. Для середньої смуги термін висадки визначте в кінці вересня - початку жовтня.
2
Грунт для висадки цибулин тюльпана підготуйте заздалегідь, ще навесні. Скопайте її на глибину 30-35 см і внесіть органічні добрива, виходячи з того, наскільки родюча грунт. Не використовуйте як добрива свіжий гній, його можна внести не пізніше, ніж за рік до посадки. Другий раз скопайте грунт за місяць до того, як будете висаджувати цибулини. Глибина вскопка - 20-25 см. Залежно від типу ґрунту використовуйте мінеральні або калійні добрива. Для легких грунтів процентне співвідношення азоту, фосфору і калію - 6, 18, 18, а для важких - 12, 10, 18.
3
Глибину посадки варіюйте залежно від діаметра цибулини. Голландські квіткарі, які вирощують знамениті на весь світ тюльпани, рекомендують глибину висадки, рівну трьом діаметрам цибулини. Перед тим як помістити цибулину у викопану ямку, насипте в неї пісок і цибулину закопайте в нього. Це охоронить її від шкідників і хвороб. Грядку мульчируйте шаром перегною завтовшки 5-10 см.
4
Перед настанням заморозків накрийте посадку товстим шаром ялинових гілок, коли випаде сніг, закидайте грядку снігом.
5
Щойно сніговий покрив розтанув, грунт необхідно підживити. Розведіть 1 столову ложку сечовини або аміачної селітри в відрі води. Така кількість має піти на півтора квадратних метра ґрунту. Полити її можна і добре розведеною гноївкою. Ви можете підгодувати грунт ще під час сніготанення, просто розкидавши добрива по снігу, вони розчиняться і вберуться разом з талою водою.
6
Коли з'являться перші бутони, внесіть в грунт фосфор і калій. У відрі води розчиніть 1 столову ложку суперфосфату і полийте цим розчином 1 квадратний метр грунту. Повторіть цю підгодівлю через півтора тижні після початку цвітіння.
Корисна порада
Викопуйте цибулини в період, коли листя тюльпанів ще не висохлі, але вже пожовклі, щоб цибулинні гнізда не розвалилися в землі.