Як перестати жаліти себе. Як перестати жаліти всіх.

Деякі вважають, що жалість - почуття благородне, засноване на усвідомленні своїх проблем, несправедливою долі і навколишнього світу. Це брехня. Жалість - це визнання себе безпорадним, слабкою людиною, яка залежить від оточення і його обставин.
Інструкція
1
Першим ділом, щоб перестати себе жаліти, потрібно визнати, що почуття жалості у вас до себе є, і не приховувати цього. Ця найважча щабель на шляху позбавлення жалості до себе, адже нам дуже складно визнавати свої погані сторони.
2
Далі, щоб позбутися то почуття жалості до себе, потрібно відстежити це почуття: в яких ситуаціях і для досягнення яких цілей воно у вас проявляється. Можливо, ви часто шкодуєте себе, коли вас вичитують на роботі. По суті, жаліти тут себе безглуздо: ситуація не зміниться, а от ненависть до роботи ви знайдете швидко.
3
Після того як ви зрозуміли звідки ця жалість до себе виникає, почніть заміщати її іншими почуттями й думками - життєрадісними і позитивними. Наприклад, якщо вам здається, що близькі не цінують вашу допомогу, і шкодуєте себе за це постійно, то подумайте: ви хороша людина, багато хорошого робите для близьких людей, а значить, володієте великими можливостями. І вони адже зовсім не зобов'язані відповідати вам тим же, ви ж допомагаєте їм, тому що ви їх любите. Коли ви перестанете чекати від рідних бурхливої подяки і будете допомагати їм від душі, вони почнуть цінувати вас і ваші дії.
4
Щоб перестати жаліти себе, потрібно кожен раз, коли вам це захочеться зробити, потрібно записати скаргу на аркуш паперу. Прочитайте її, ніби вона не ваша, а належить незнайомій людині. Спробуйте зрозуміти, які почуття вона викликає. Що б ви хотіли сказати цій людині? При цьому потрібно бути чесним, що не застосовуйте стандартних почуттів співчуття, скажіть те, що ви думаєте насправді. Цей спосіб дасть можливість вам поглянути на себе з боку і зрозуміти, наскільки безглуздою і гнітючої буває жалість до себе.
5
Коли ви перестанете себе жаліти, ви зрозумієте, скільки втратили в житті і скільки можливостей для майбутнього обрелі.Перестаньте жаліти себе, творіть своє життя самостійно!