Що робити при скороченні. обов'язок повідомити при скороченні.

Скорочення для працівника є переважніше звільнення, оскільки йому покладаються компенсаційні виплати. Скорочення від звільнення формально відрізняється за двома ознаками. Воно є наслідком ліквідації організації будь-якої форми власності чисельністю понад 15 чоловік або одноразовим звільненням великої кількості співробітників протягом короткого терміну.
Інструкція
1
Що робити при скороченні роботодавцю, докладно написано в ст. 81-82 Трудового Кодексу РФ. Про майбутнє скорочення ви зобов'язані повідомити співробітників не пізніше, ніж за 2 місяці до дати звільнення. У деяких випадках термін оповіщення може скласти до 3-х місяців. Причому, повідомити працівників необхідно в письмовій формі і під розпис. Крім цього, необхідно подати відомості про майбутнє скорочення в органи служби зайнятості населення і представницький орган працівників (профспілка), якщо він створений і працює на вашому підприємстві
2
У тому випадку, коли підставою для скорочення штатів є скасування посад або вакансій, складіть і затвердите новий штатний розклад. Ці заходи дозволять вам юридично грамотно оформити скорочення і підстрахуватися на той випадок, якщо працівники спробують оскаржити його через суд.
3
Що стосується працівника, то оскаржити рішення роботодавця ви можете при порушенні перерахованих вище пунктів регламенту або в разі невиплати належного утримання за два місяці. Якщо ви не знайдете роботу в цей період, ваше колишнє підприємство зобов'язане буде виплатити вам грошове утримання і за третій місяць вимушеного неробства.
4
Грошові виплати та належні компенсації вам зобов'язані нарахувати і видати в останній день роботи. У тому випадку, якщо в цей день ви вже не працювали, гроші, згідно ст. 140 ТК РФ, вам зобов'язані виплатити повністю на наступний день після звернення за ними. У загальну суму входять: зарплата за останній місяць роботи, компенсація за невикористану основний і додатковий відпустку, вихідна допомога у розмірі середньомісячного заробітку. Середній заробіток зберігається за вами ще на період не більше двох місяців з моменту звільнення на той період, поки ви знаходитесь в пошуках роботи.
5
В останній трудовий день на цьому підприємстві ви також повинні отримати на руки трудову книжку, в яку буде внесено запис про звільнення, і всі інші всі ваші документи, пов'язані з роботою. Після отримання розрахунку звертайтеся за подальшими компенсаційними виплатами тільки в територіальну службу зайнятості.