Як організувати опен ейр.

Опен ейр (англ. Open air) - це масовий захід на свіжому повітрі під відкритим небом. При цьому напряму він може мати самі різні: від флешмобу до показових виступів спортсменів, від вечірки до дискотеки на площах або набережних.
Вам знадобиться
 • - фінансові кошти;
 • - доступ в інтернет;
 • - зв'язок з поліцією, швидкої, пожежної охороною.
Інструкція
1
Якщо ви хочете професійно організувати опен ейр, вивчіть саму історію проведення подібних заходів. Так ви зможете витягти масу уроків і уникнути помилок. Розквіт опен ейрів, до речі, мав місце в 1980-х роках на Ібіці.
2
Виберіть концепцію заходу. Що ви хочете бачити, чого домогтися. Від цього залежатиме і хід ваших дій, особливості, список запрошених, спонсори.
3
Найкраще узгодити проведення даний захід з владою. Для цього подайте заявку на проведення опен ейру в муніципалітет, узгодьте місце і час проведення, приблизна кількість осіб.
4
Зверніться в event-агентство (агентство по улаштуванню свят). Послуги професіоналів коштуватимуть значних фінансових коштів, але досвідчені організатори навряд чи допустять помилки, врахують ваші побажання, запропонують оптимальне рішення, яке буде відповідати вашим цілям і запитам.
5
Ви можете взятися за організацію опен ейру і самостійно. Так як цей захід на відкритому повітрі, заздалегідь перегляньте прогноз погоди на цікаву для вас дату. Швидше за все, точним він не буде. Але якщо за прогнозами проливні дощі, то дату краще змінити. На всякий випадок передбачте можливість установки тенту, так як технічну апаратуру і електроніку треба тримати подалі від прямих сонячних промені і попадання вологи.
6
Другий важливий момент - безпека. Обов'язково проінформуйте органи поліції, найкраще укласти договір з професійними охоронними агентствами. Встановіть додаткові турнікети і загородження, що перешкоджають вільному доступу до сцени, розділіть територію на різні зони. Постарайтеся знайти територію, відповідну кількості осіб, щоб уникнути тисняви. Також непогано поставити до відома пункт швидкої допомоги. Передбачте місце, де люди зможуть залишити речі без страху злодійства і втрати.
7
Непогано знайти спонсорів, які оплатять, наприклад, можливість безкоштовної роздачі води. Натомість ви розмістите їх банери на видних місцях або вкажете їх участь в райдерах, буклетах, іншої поліграфічної продукції.
8
Постарайтеся привернути увагу цікавить вас групи населення до даного заходу. Наприклад, якщо це спортивні змагання - розмістіть оголошення на форумах спортсменів-любителів, це відкрита дискотека - в групах танцювальних шкіл в соціальних мережах.
9
Запросіть на захід професіоналів у тій чи іншій сфері - спортсменів, музикантів, танцюристів спортивних танців.
Концерти на відкритому повітрі популярні серед людей самого різного віку. Рок-фестивалі, бардівські зльоти, фольклорні свята - далеко не повний перелік того, що можна назвати словом open air. Організація його в місті, в лісі або на березі водойми має свою специфіку.
Вам знадобиться
 • - розбірна сцена;
 • - тент;
 • - апаратура;
 • - шатро для звукооператорів;
 • - поляна;
 • - біотуалет;
 • - сміттєвий бак;
 • - дозвіл відділу екологічної безпеки.
Інструкція
1
Заручіться підтримкою відділу культури чи комітету з молодіжної політики. Цим ви позбавите себе від безлічі клопоту. У всякому разі, всілякі дозволи отримати набагато легше, якщо вони виходять від подібної структури.
2
Визначте місце для майбутнього концерту. Якщо ви збираєтеся проводити захід на березі водойми, дізнайтеся, чи не потрапляє воно в водоохоронну зону. Зробити це можна у відділі екологічної безпеки. Звичайно, саме по собі захід може проходити і в водоохоронній зоні, але будуть обмеження, наприклад, на заїзд автотранспорту. Це може створити деякі незручності при транспортуванні апаратури. Спеціаліст відділу може висунути і деякі інші умови - зажадати встановити біотуалети і сміттєві бачки. Вам доведеться з цим погодитися і укласти відповідний договір з комунальною службою, яка надає подібні послуги.
3
Подумайте, звідки ви будете отримувати електроенергію для озвучки та освітлення. Варіантів кілька. Можна звернутися до місцевого відділення енергопостачальної компанії, написати і оплатити заявку на тимчасове підключення. В цьому випадку ви будете твердо впевнені, що все зроблено відповідно до вимог техніки безпеки. Можна скористатися пересувним або переносним генератором. Першу можна знайти в дислокованої в вашому регіоні військовій частині, другу - просто купити. В господарських магазинах асортимент генераторів досить великий, потужність може бути самою різною. Подбайте про паливо і призначте людину, яка відповідатиме за роботу вашої «електростанції». Можна живити апаратуру і від автомобіля.
4
Встановіть сцену. Вона може бути модульної. Дуже часто пластикові сцени набувають установи культури для вуличних концертів. Перевага її в тому, що вона може міняти розмір. Якщо у вашому місті є у кого-небудь така сцена, домовтеся про оренду. Можна зробити і дерев'яний розбірний поміст, а також використовувати природні піднесення (наприклад, якщо концерт проходить на руїнах старої приморській фортеці).
5
Подумайте, чим ви накриє сцену в разі дощу. Це необхідно не тільки для того, щоб виконавці відчували себе комфортно. У сиру погоду електроапаратура становить небезпеку. Тент потрібного розміру ви навряд чи знайдете у продажу, а якщо з'єднати декілька - вийде не дуже красиво. Тому роздобудьте списаний парашут. Якщо він виявиться яскравим, вам більше не знадобиться ніяке оформлення. Можна зробити також дерев'яний навіс або купити надувну «мушлю». Остання надзвичайно ошатна, але її потрібно накачувати.
6
Підберіть комплект апаратури. У кожному разі знадобляться колонки, кілька мікрофонів і мікрофонних стійок, мікшер. Все інше залежить від програми вашого опен ейру, яку необхідно сформувати заздалегідь. Якщо ночі в ваших краях темні, буде потрібно кілька софітів. Іноді їх замінюють фари автомобіля.
7
Домовтеся зі звукооператорами. Для довгого концерту їх повинно бути як мінімум двоє. Якщо ваш захід підтримує заклад культури, то воно зазвичай надає операторів разом з апаратурою. Вам залишається тільки домовитися про оплату.
8
Необхідно подумати і про комфорт для глядачів. Дуже багато залежить від умов. Якщо ви проводите концерт на пляжі і передбачаються танці, можна обійтися без лавок. Глядачі будуть розташовуватися на піску або на стаціонарних малих формах. Для бардівського зльоту теж лавки не обов'язкові, слухачі звикли сидіти на травичці або піску, і одяг у них відповідна. Для фольклорного свята чи концерту на набережній слід привезти якусь кількість лавок.
9
Дуже добре, якщо глядачі по ходу справи зможуть десь поблизу перекусити. Для встановлення стаціонарної намети потрібен дозвіл, але поставити прилавок, кілька столів і стільців цілком реально. Домовтеся з підприємцями, що мають дозвіл на виїзну торгівлю.
10
Подбайте про охорону. Її можуть забезпечити місцевий відділ МВС чи приватне охоронне підприємство. Якщо концерт на відкритому повітрі розрахований на велику кількість публіки, необхідно забезпечити і чергування «швидкої допомоги». Про передбачуване файр-шоу повідомте у відділ пожежної охорони.