Як знайти центр фігури.

Центр фігури можна знайти декількома способами, дивлячись які дані про неї вже відомі. Варто розібрати знаходження центру кола, яка є сукупністю точок, розташованих на рівній відстані від центру, так як ця фігура - одна з найбільш поширених.
Вам знадобиться
  • - кутник;
  • - лінійка.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб знайти центр кола - зігнути листок паперу, на якому вона накреслена, переконавшись, дивлячись на просвіт, що вона склалася точно навпіл. Потім зігніть лист перпендикулярно першому згину. Так ви отримаєте діаметри, точка перетину яких і є центр фігури.
2
Звичайно, цей спосіб ідеальний, тільки якщо окружність накреслена на папері, досить тонкої, щоб можна було подивитися на просвіт, чи точно складний лист.
3
Припустимо, розглянуту фігуру накреслили на твердій, незламної поверхні або це окрема деталь, яка також не піддається згину. Щоб знайти центр кола в цьому випадку, вам потрібна лінійка.
4
Діаметр є найдовшим відрізком, що з'єднує 2 точки окружності. Як відомо, проходить він через центр, тому завдання знаходження центру кола зводиться до знаходження діаметра і його середини.
5
Накладіть лінійку на окружність, після чого зафіксуйте в будь-якій точці фігури нульову позначку. Прикладіть лінійку до кола, отримавши січну, а потім рухайте у напрямку до центру фігури. Довжина січною зростатиме, поки не дійде до пікової точки. Ви отримаєте діаметр, а знайшовши його середину, знайдете і центр окружності.
6
Центр описаного кола для будь-якого трикутника розташовується на перетині серединних перпендикулярів. У разі, якщо трикутник прямокутний, її центр завжди буде збігатися з серединою гіпотенузи. Тобто рішення криється в побудові всередині окружності прямокутного трикутника з вершинами, що лежать на окружності.
7
трафарет для прямого кута можуть послужити шкільний або будівельний косинець, лінійка або навіть аркуш паперу/картону. Помістіть в будь-яку точку кола вершину прямого кута, зробіть позначки в тих місцях, де сторони кута перетинають кордон окружності, з'єднайте їх. У вас вийшов діаметр - гіпотенуза.
8
Таким же способом знайдіть ще один діаметр, місце перетину двох таких відрізків і буде центром кола.