Як вибирати ламінат для підлог.

Ламінат - це одне з найпопулярніших підлогових покриттів сучасних будинків. Він практичний, довговічний і легкий у змісті, а установка цього матеріалу не займає багато часу і зусиль. Існує безліч видів ламінату, серед яких нескладно вибрати саме той, який найбільше підійде до інтер'єру вашого будинку.
Інструкція
1
Дуже важливо правильно вибрати клас ламінату залежно від призначення приміщення, в якому ви збираєтеся його використовувати. Існує всього 6 класів цього матеріалу: «21», «22», «23», «31», «32», «33». Перша цифра визначає вид приміщення, в якому буде використовуватися ламінат (2 - житлове, 3 - публічне приміщення), а друга - допустиму інтенсивність ходіння по ньому.
2
Ламінат класу «21» підходить для приміщень з низькою інтенсивністю ходіння, наприклад, для спальні або холу офісу. Клас «22» краще використовувати у вітальні, їдальні або дитячій кімнаті. Якщо ж ви вирішили оновити підлогове покриття в коридорі або кухні, віддайте перевагу класу «23».
3
Для маленького офісу або готельного номера краще вибрати ламінат класу «31», а для магазину або кафе - класу «32». В якості підлогового покриття у великих торгових центрах, школах і кінотеатрах використовується, як правило, ламінат класу «33».
4
При виборі ламінату особливу увагу приділіть його товщині. Вона може складати 6, 7, 8, 10 або 12 мм. Чим підлогове покриття товщі, тим вище його звукопоглинання і ударна міцність. Крім того, установка ламінату товщиною 8, 10 і 12 мм здійснюється набагато простіше, ніж 6 або 7 мм.
5
Вибираючи товщину ламінату, враховуйте також і співвідношення її з площею приміщення. Чим площа приміщення більша, тим товщина підлогового покриття повинна бути вище.
6
Зверніть увагу при виборі ламінату і на кількість присутнього в його складі формальдегіду. Воно не повинно перевищувати допустиму норму. Якщо на коробці з покриттям підлоги ви побачите значок «Е1», значить все в порядку, і такий ламінат пройшов випробування за всіма європейськими стандартами.
7
За способом кріплення пластин ламінат може бути збірним або клейовим. При клейовий установці пластини з'єднуються між собою за допомогою особливого водовідштовхувального клею. Пластини ж збірного ламінату скріплюються один з одним шляхом замикання спеціального профілю на їх торцевих сторонах. При необхідності збірне підлогове покриття можна розібрати і замінити зіпсовану частину.
8
Вибираючи ламінат, орієнтуйтеся також і на інтер'єр приміщення, в якому він буде використовуватися. Сучасні виробники пропонують увазі покупців підлогові покриття, що імітують дерево, плитку, камінь, а також зображують різні абстрактні малюнки і узори.
Зверніть увагу
Ламінат являє собою збірне підлогове покриття з безлічі пластин (дощок), які утворюють підлогу за допомогою з'єднання між собою. Розмір однієї пластини в середньому становить: 1261x189х7 мм. Вартість ламінату йде з розрахунку за метр квадратний і становить у середньому 200-600 руб. Як вибрати ламінат того чи іншого класу?
Корисна порада
Чим ламінат краще аналогів? Щоб зрозуміти, як вибрати ламінат, потрібно звернути увагу на його властивості. Для початку розберемо зовнішні характеристики такої підлоги для будинку. Меблі, яка має тенденцію псувати підлогове покриття, зазвичай не залишає на підлозі слідів. Ламінат досить стійкий і міцний матеріал в цьому сенсі. Крім того, його відрізняють такі якості, як вологостійкість і екологічність.