Як організувати робочий стіл для школяра.

Підготувати дитину до школи дуже важливо. Рюкзаки та зошити, красива форма і підручники зазвичай вибираються заздалегідь, без суєти. Основні клопоти частіше доставляє організація робочого місця школяра. Необхідно постаратися забезпечити максимально комфортні умови для роботи, щоб учень із задоволенням готував домашні завдання.
Вам знадобиться
  • план кімнати, рулетка, скло, папір, ручка, шкільне приладдя, стіл
Інструкція
1
При виборі робочого столу в першу чергу зверніть увагу на його якість. Він повинен бути стійким і достатньо міцним, адже за ним дитина буде не тільки освоювати лист, а й малювати, ліпити, навіть грати. Висота столу щодо статі повинна співвідноситися з ростом школяра. Наприклад, при зростанні дитини 120 см висота робочої поверхні не повинна перевищувати 58-60 см. Краще відразу пошукати стіл з регульованою висотою, щоб у майбутньому не витрачати зайві кошти.
2
Виберіть правильне розташування робочого столу. Для найбільшої зручності джерело освітлення повинне бути ліворуч від школяра. Краще обладнати робоче місце окремої настільною лампою для роботи у вечірній час. Крім цього на столі повинна знаходитися підставка для зберігання ручок, олівців та інших канцелярських приналежностей. Але при цьому не захаращувати робочу поверхню зайвими предметами. Нехай запасні кнопки і скріпки зберігаються в окремому ящику.
3
Привчайте дитину до порядку з перших днів навчання. Визначте місце для зошитів, підручників та творчих приладдя, таких як пластилін або альбоми. Краще, якщо вони будуть знаходитися праворуч від школяра акуратними чарочки. Якщо розмір стільниці не дозволяє тримати все на поверхні, заховайте непотрібне в спеціальну коробку або ящик. Дуже зручно на таких ящиках зробити позначки з описом їх змісту. Матеріалом може служити смужка двостороннього скотча або кольорові наклейки з місцем під записи.
4
Дуже добре покласти на робочий стіл аркуш прозорого скла, під яким зручно зберігати записки, театральні квитки, милі серцю школяра листівки. Також під скло можна покласти розклад дня дитини, яке привчить його до відповідальності і дисципліни. До того ж організований таким чином стіл зручно протирати від пилу або пролитих фарб, що дозволить долучити школяра до чистоти його робочого місця.
5
Намагайтеся не піддаватися на умовляння дитини і не купуйте різнокольорові столи з популярними героями мультфільмів. Поясніть малюкові, що це насамперед робоче місце, де ніщо не повинно відволікати від процесу. Урізноманітнити і пожвавити стіл можуть веселі канцтовари та зошити, невелика рослина в горщику поруч зі столом або над ним. Також спробуйте розділити робоче місце дитини і комп'ютерний стіл. Інакше домашнє завдання неминуче відступить на другий план.